صهیونیست‌ها پشت قضیه اهانت نشریه فرانسوی به ساحت اسلام هستند

آبادان - ایرنا - امام جمعه خرمشهر گفت: جنایتکاران آمریکایی، کشورهای اروپایی و صهیونیستها پشت قضیه اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر وقرآن کریم هستند.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام محمدجواد عادل‌پور در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مسجدجامع خرمشهر اظهار داشت:  نشریه فرانسوی با اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم بار دیگر مرتکب جنایت شد،  این جنایتکاران هیچ مرزی نمی شناسند و بر همین اساس به ساحت نبی اکرم (ص) تعرض و اهانت کردند.

وی افزود:  یقین ‌داریم که پشت این قضیه جنایتکاران آمریکا و صهیونیستها هستند که به بهانه دروغ آشکار آزادی بیان، تروریسم فرهنگی را دنبال می کنند.

امام جمعه خرمشهر گفت: ادعای رئیس جمهوری منحوس فرانسه مبنی بر اینکه چون آزادی بیان در این کشور وجود دارد با این اقدام برخورد نمی کنند، دروغی بیش نیست، مسئله چیز دیگری است و اینها می خواهند با این اقدامات از امت اسلامی انتقام بگیرند مخصوصا از جبهه مقاومت که در ان متحمل شکستهای پی در پی شدند.

حجت‌الاسلام  عادل‌پور در ادامه گفت: البته اینها به دنبال انحراف افکار عمومی از اقدامات نژادپرستانه ای هستند که در آمریکا و اروپا صورت می گیرد و در واقع تنها می‌خواهند اذهان را منحرف کنند.

وی گفت: از سوی دیگر اینها می‌خواهند میزان حساسیت جامعه اسلامی را نسبت به دین و مقدسات مسلمین بسنجند لذا ما باید هوشیار باشیم وبرهمین اساس  اعلام می کنیم جنایتکاران آمریکایی و صهیونیستی پشت این قضایا هستند.

امام جمعه خرمشهر در بخش دیگری از سخنانش گفت: متاسفانه تعدادی زیادی از ادارات خرمشهر با حکم سرپرستی اداره می‌شوند و این برای مردم این شهرستان قابل پذیرش نیست.

حجت‌الاسلام عادل‌پور افزود: با توجه به اینکه یک سرپرست برای انجام کارها محدودیت دارد کسی که با حکم سرپرستی فعالیت می کند نمی تواند با مدیریت جهادی کار کند لذا مدیریت استان سریع باید این مسئله را حل و فصل کند، شهرداری، آب و فاضلاب و چند اداره دیگر ازاین جمله هستند.

وی ادامه داد: الان در قضیه شهرداری خرمشهر نیز با همین مشکل مواجهیم نباید یک دستگاه خدماتی بسیار مهم با سرپرستی اداره شود، شهردار باید تعیین شود تا با اختیارات کامل بتواند به امور شهری رسیدگی کند.

امام جمعه خرمشهر با تسلیت درگذشت یکی از اعضای شورای اسلامی این شهر افزود: گفته می‌شود شورای شهر در آستانه انتخاب شهردار هستند اعضای شورا دقت کنند لایق ترین فرد را برای منصب شهرداری انتخاب کنند  زیرا خرمشهر شهردار جهادی می خواهد.

وی با اشاره به وضعیت مدیریت اداره آب و فاضلاب خرمشهر گفت: اداره امور آبفا به رغم تمامی مسایل و مشکلات پیرامون آب و فاضلاب سطح شهر با سرپرستی اداره می شود و این نیاز به توجه خاص مسوولان دارد.

امام جمعه خرمشهر به طرح لایروبی خطوط فاضلاب سطح شهر اشاره کرد و گفت: چندی پیش طرح لایروبی خطوط فاضلاب خرمشهر آغاز شد ولی متاسفانه عملیات اجرایی این طرح به درستی انجام نشده است و مردم همچنان با مشکل مواجه هستند.

حجت الاسلام عادل‌پور با انتقاد از کمبود کپسول گاز در شهرستان خرمشهر گفت: ضعف مدیریت توزیع کپسول گاز مایع در خرمشهر از علل این وضعیت است که مردم را دچار مشکل کرده است.

وی خواستار مداخله استانداری برای رفع مشکل کمبود کپسول گاز در شهرستان خرمشهر شد.

نمازگزاران خرمشهری بعد از نمازجمعه خرمشهر در محکومیت اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام (ص)  تجمع اعتراض آمیز داشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha