امام جمعه بندرعباس: اهانت به پیامبراکرم (ص) نشانه ضعف دنیای غرب است

بندرعباس- ایرنا- نماینده ولی فقیه درهرمزگان وامام جمعه بندرعباس ضمن محکوم کردن حرکت مذبوهانه نشریه غرب دراهانت به ساحت مقدس پیامبراکرم (ص) گفت: این توهین و جسارت به آخرین پیامبر خدا نشانه ضعف غرب زده‌ها در مقابل اسلام و مسلمین است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بندرعباس افزود: متاسفانه دنیای غرب هنوز در دوران جهالت قرون وسطایی خود سیر می‌کند و این سیاست (یک بام و دوهوا) در دنیای غرب یک امر کاملا طبیعی است.

وی بیان داشت: نشریه فرانسوی با اهانت به پیامبراکرم (ص) بزرگترین جرم و گناه را مرتکب شدند، این درحالی است که رییس جمهوری فرانسه این امر را مطابق آزادی بیان مطرح کردند اما مساله هولوکاست را انکار کرده و آن را یک افسانه می‌دانند.

نماینده ولی فقیه درهرمزگان اظهارداشت: غلامان حلقه به گوش غربی‌ها در کشورمان و کسانی که مدعی روشنفکری هستند باید متوجه شعارهای پوشالی غرب زده‌ها و سردمداران استکباری باشند و حقایق را تبیین و درک کنند.

عبادی زاده یادآور شد: امروز شاهد اعتراض‌های مردمی علیه نظام پوشالی غرب و در راس آن اروپا و آمریکا هستیم  و مردم آمریکا و همچنین تمام دنیا امروز علیه تبعیض نژادی بلند شده است.

وی همچنین با اشاره به انتخابات آمریکا گفت: آن‌هایی که چشم طمع به انتخابات آمریکا دوخته‌اند بدانند که سخت ترین برنامه تحریم اقتصادی علیه کشورمان را همین دموکرات‌ها و جمهوری خواهان وضع کرده‌اند.

امام جمعه بندرعباس یادآورشد: امروز باید بیش از اینکه نگاه‌مان به دنیای غرب باشد، به ظرفیت‌های بالای کشور خودمان بیاندیشیم  و تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم.

عبادی زاده در سخنان پایانی خود به مبارزه با مفسدان اقتصادی اشاره کرد و گفت: همان گونه که رهبرمعظم انقلاب فرمودند مجازات مفسدان باید سریع، عادلانه و متقن باشد و در این راستا از دستگاه قضایی و همه سازمان‌های مرتبط با این موضوع می‌خواهیم که این مهم را سرلوحه خود قرار دهند و در این مساله اجحافی درحق کسی صورت نگیرد.

مردم هرمزگان روز پنجشنبه با تجمع اعتراضی در مسجد جامع بندرعباس اقدام نشریه موهن فرانسوی علیه قرآن کریم و ساحت مقدس حضرت محمد رسول گرامی اسلام (ص) را محکوم کردند.

دراین اجتماع بزرگ که قشرهای مختلف مردم حضور داشتند ضمن پاسداشت مقام عالیقدر نبی اکرم حضرت محمدبن عبدالله (ص)، کتاب الهی قرآن و تاکید بر احترام به همه ادیان الهی به خاطر گستاجی این نشریه شعارمرگ برآمریکا ، مرگ بر اسراییل و سردمداران این نشریه فرانسوی را سردادند.

 شرکت کنندگان ،توهین نشریه فرانسوی به ادیان را بهانه‌ی آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ که از سوی برخی سیاستمداران فرانسوی گفته شده کاملاً مردود و غلط و عوام‌فریبانه عنوان کرده وآن رانشانه ضعف و بی مبالاتی مقام های آن کشور دانستند.

معترضین همچنین یاد آور شدند: این اقدام را گناه بزرگ و نابخشودنی یک نشریّه‌ی فرانسوی در اهانت به چهره‌ نورانی و قدسی حضرت رسول اعظم (صلّی الله علیه و آله) بار دیگر عناد و کینه‌ شرارت‌بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه‌ مسلمانان را آشکار ساخت.

نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس یازدهم شهریور ماه جاری در اقدامی گستاخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتورهای موهنی را از  پیامبر اکرم(ص)  بازنشر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =