امام جمعه یزد: هتک حرمت ساحت پیامبر اسلام (ص) برای انحراف افکار عمومی است

یزد- ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) از سوی دشمنان برای انحراف افکار عمومی از مسایل اصلی جهان اسلام و مسلمانان است .

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته یزد به اهانت نشریه فرانسوی « شارلی ابدو» به نبی مکرم اسلام (ص) اشاره کرد و افزود: مردم فلسطین و مشکلات مسلمانان موضوع اصلی جهان اسلام  است که استکبار با اهانت اخیر به دنبال منحرف کردن اذهان همگانی در این مورد است.

وی با بیان اینکه دشمنان به خصوص غرب و آمریکایی‌ها هراز گاهی با طرح برخی مسائل به دنبال مشغول کردن ذهن ملت‌ها از قضایای اصلی جهان اسلام هستند، ادامه داد: باید با بصیرت به صورت مستمر نسبت به رصد نقشه‌های دشمنان اقدام کرد.

امام جمعه یزد اظهار کرد: هتک حرمت به پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و قرآن توطئه دیرینه ای است که بارها توسط دشمنان به بهانه آزادی بیان مطرح شده و می‌شود در حالی که دروغی بیش نیست و فقط تضعیف مقدسات است .

ناصری یزدی گفت: در این خصوص شاهد عکس‌العمل خوب ملت‌های مسلمان و مردم قهرمان ایران در ارتباط با هتک حرمت به پیامبر (ص) هستیم و باید این روحیه با قدرت در محکومیت این خباثت ادامه داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان  یزد به تحریف حقایق انقلاب اسلامی در فضای مجازی و تهدید و برخی شبهه‌افکنی ها در این مورد اشاره کرد و گفت: باید در این زمینه با آگاهی‌بخشی برای خنثی کردن آن اقدام کرد.

ناصری یزدی در ادامه به اهمیت تربیت دینی دانش‌آموزان، ترویج معارف دینی و همچنین بزرگداشت هفته دفاع مقدس اشاره کرد که باید مردم و مسوولان به آن عنایت داشته باشند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان یزد همچنین به سالروز شهادت امام سجاد (ع) در هفته آینده اشاره کرد و به تفصیل در خصوص ویژگی‌ها و خدمات آن حضورت به دین اسلام و آیین شیعه به طور مبسوط سخن گفت.

در شرایط عادی نماز عبادی سیاسی جمعه در ۲۸ شهر و روستاهای استان یزد اقامه می‌شود، اما هفته جاری به دلیل شیوع کرونا در چهار شهر و روستاهای استان یزد برگزار نشد.

 نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس یازدهم شهریور ماه جاری در اقدامی گستاخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتورهای موهنی را از  پیامبر اکرم(ص)  بازنشر کرد که این اقدم با واکنش مسلمانان در کشورهای مختلف روبرو شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =