تالاب میانگران ایذه در میان شعله‌های آتش

اهواز-ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست ایذه گفت: از ساعاتی پیش آتش به جان مراتع و نیزارهای تالاب میانگران ایذه افتاده‌است.

احمد امیری جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از اطلاع از این آتش‌سوزی که از سمت روستای میانگران شروع شده‌است، نیروهای محیط زیست و آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: در حال حاضر شعله‌های آتش به حدی زیاد است که امکان نزدیک شدن نیروی انسانی وجود ندارد اما نیروهای اعزامی، تمام تلاش خود را برای مهار آن می کنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست ایذه با دعوت از فعالان و سمن‌های محیط زیستی و جوامع محلی برای کنترل این آتش‌سوزی گفت: تالاب میانگران یکی از سرمایه‌های طبیعی ما محسوب می‌شود که باید برای حفظ آن تمام تلاش خود را انجام دهیم.

تالاب میانگران که در بهمن ماه سال ۱۳۸۹ به عنوان پناهگاه حیات وحش میانگران به تایید سازمان محیط زیست کشور رسید، یکی از تالاب های مطرح کشور است که در شمال غربی استان خوزستان در شهر باستانی ایذه قرار دارد و با مساحتی متغیر اما در حدود ۲۴۰۰ هکتار در جنوب غربی کوهپایه زاگرس در فاصله یک و نیم کیلومتری شهر ایذه واقع شده است.

از مهم‌ترین گونه‌های جانوری در تالاب میانگران می‌توان طنجه، آنقوت، اردک نوک‌پهن، سرسبز، خوتکا، فلامینگو، گاو چرانک، لک لک سفید، لک لک سیاه، باکلان، سنقر و حواصیل خاکستری را نام برد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =