محور خطبه‌های نمازجمعه در استان اصفهان

اصفهان- ایرنا- دشمن با وجود واقعه کربلا در پی بی‌دین کردن مردم است، استکبار با توطئه‌ها به دنبال ضربه به محور مقاومت است و محکومیت توهین یک نشریه غربی به پیامبر اکرم (ص) از جمله محورهای خطبه‌های نمازجمعه در برخی شهرستان‌های استان اصفهان بود.

اردستان

امام‌جمعه اردستان با تسلیت سالروز شهادت امام سجاد (ع) گفت: ایشان پاسدار خون شهدا بودند و با خطبه غرا در شام، عاشورا را معرفی، یزید را رسوا، دین پیامبر اسلام (ص) را احیا کردند و نگذاشتند واقعه کربلا فراموش شود.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نمازجمعه در مسجد جامع اردستان به توهین دوباره نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) اشاره کرد و افزود: امروز دشمن تلاش دارد، مردم ما را گاهی با جنگ سرد و گاهی با مسائل فرهنگی بی‌دین کند؛ چنان که یک نشریه در فرانسه و چند روز پیش از آن در سوئد به پیامبر اسلام (ص) توهین کردند.

وی بیان کرد: امانوئل مکرون در پاسخ خبرنگاری در مورد محکوم کردن چنین اقدامی، آن را آزادی بیان می‌داند؛ در حالی که روشنفکران در این کشور نمی‌توانند ضد سران و مسوولان‌شان مطلبی بگویند یا بنویسند و اگر چنین کنند، مورد تعقیب قرار می‌گیرند و در این موارد از آزادی بیان خبری نیست.

امام‌جمعه اردستان اضافه کرد: این موضوع‌ها برای تحت الشعاع قرار دادن و به حاشیه بردن توافق ننگین امارات با رژیم اشغالگر قدس است تا مسلمانان به آن نپردازند، در حالی که کشور مدعی خادم الحرمین شریفین و دیگر سران وابسته، این حرکت ننگین را محکوم نکردند و امیدواریم با ظهور حضرت مهدی (عج) این غم‌ها تمام شود.

وی در ادامه به سفر رییس مجلس شورای اسلامی به استان خوزستان که بدون‌ تشریفات صورت گرفت، همچنین سفر استاندار اصفهان به اردستان و دیدار مردمی و بازدید از چند واحد تولیدی اشاره کرد و اظهار داشت: این سفرها خوب است به شرطی که جنبه تشریفاتی نداشته، عملیاتی باشد و مشکلات مردم را برطرف کند.

دهشیری با اشاره به دغدغه مسکن جوانان و افراد فاقد خانه اضافه کرد: با توجه به اینکه سال‌هاست زمین دولتی واگذار نشده است، خرید زمین هزینه بسیار سنگینی دارد و تامین آن برای این گونه افراد دشوار است؛ از سویی بسیاری افراد در شهرستان دارای زمین‌هایی هستند که پیش‌تر کشاورزی بود اما هم اینک به دلیل کمبود آب و قرار گرفتن در بافت مسکونی، دیگر روی آنها کار نمی‌شود.

وی تاکید کرد: می‌توان با تغییر کاربری، زمین‌های کشاورزی بایر را به زمین مسکونی تبدیل و مشکل جوانان را برطرف کرد که ضرورت دارد مسوولان‌ شهرستان در این زمینه نشست‌هایی برگزار و برای حل مشکل راه حل ارائه دهند.

امام‌جمعه اردستان همچنین به موج دوم طغیان کرونا در این شهرستان اشاره کرد و ضمن در خواست از مردم برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از تلاش‌های کادر درمانی در مداوای بیماران قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، نمازگزاران اردستانی در ادامه با سر دادن شعارهایی ضد استکبار جهانی و حامیان آنها، اقدام توهین‌آمیز شارلی ابدو، نشریه فرانسوی و اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) را محکوم کردند.

آران و بیدگل

امام‌جمعه آران و بیدگل ضمن محکوم کردن اهانت‌های اخیر به ساحت پیامبر اسلام (ص) و قرآن گفت: دشمنان اسلام و استکبار جهانی که در شرایط کنونی در اوج فضاحت و شکست در برابر جبهه مقاومت هستند، با توطئه‌های اخیر ضربه زدن به محور مقاومت و اسلام را دنبال می‌کنند.

حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته افزود: کشورهایی که خود را مدعی حقوق بشر می‌دانند، به مقدسات بیش از ۲ میلیارد نفر مسلمان جهان توهین می‌کنند و مانند همیشه تیر آنها به سنگ می‌خورد.

وی بیان کرد: یزیدیان زمانه بدانند که این توطئه‌ها مانند همیشه موجب وحدت بیشتر جهان اسلام خواهد شد؛ چنان که در ۴۲ سال گذشته به دنبال ضربه به انقلاب اسلامی ایران بودند، غافل از آنکه این انقلاب به جهان صادر شده است.

امام‌جمعه آران و بیدگل به نشست اخیر گروه‌های مقاومت در لبنان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: برخی در شرایط کنونی به دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند که وحدت بیشتر در جبهه مقاومت، می‌تواند رژیم صهیونیستی را بیش از پیش متزلزل کند.

وی با اشاره به رزمایش نیروهای مسلح ایران اضافه کرد: این رزمایش مقتدرانه در کنار وحدت گروه‌های مقاومت، پیام خوبی برای استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است و باید از شکست‌های قبلی خود درس عبرت بگیرند.

سلیمانی همچنین انتخابات آتی ریاست جمهوری در آمریکا را یادآور شد و بیان کرد: هر ۲ حزب در ایالات متحده با جمهوری اسلامی ایران دشمنی دارند و ما نباید دل در گروی انتخابات پیش‌رو در آمریکا داشته باشیم.

وی تاکید کرد: تنها راه پیشرفت و عظمت بیشتر کشور ما در آینده، الگو گرفتن از ائمه اطهار (ع) است، همان گونه که از ابتدای انقلاب تا کنون چنین بوده است.

نایین 

امام جمعه نایین در واکنش به اهانت به قرآن و پیامبر (ص) گفت: غربی‌ها به اسم آزادی بیان با اهانت به قرآن و پیامبر (ص) مخالفت و انزجار خود را نسبت به رشد چشمگیر اسلام ابراز می‌کنند.

 حجت الاسلام سید علی سجادی امام جمعه نایین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه دررواق فاطمیه امام زاده سلطان سید علی افزود: ندای اسلام و رسالت پیامبر(ص) به اروپا و کشورهایی مانند فرانسه و سوئد رسیده است  که بیشترین آمار مسلمین را دارند و پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک رشد دو چندان هم داشته باشد.

وی تصریح کرد: تغییرات جمعیتی منجر به تحولات اجتماعی و سیاسی در بسیاری از کشورهای اروپایی شده و فرانسه و آلمان بیشترین جمعیت مسلمان اروپا را دارند و به دلیل این رشد چشم گیر افراطیون به نام آزادی به شدت با این روند مخالف بوده و این انزجار و مخالفت خود را به گونه‌های مختلف ابراز می‌کنند.

حجت الاسلام سجادی اظهار داشت: آنها همچنین با سوزاندن قرآن، کشیدن کاریکاتور یا فیلم ساختن و یا هر وسیله ای که ممکن باشد دریغ نمی‌کنند، اما قرآن می‌فرماید: «آن‌ها می‌خواهند نور الله را با دهان خود خاموش کنند، ولی الله کامل‌کنندۀ نور خویش است هرچند کافران خوش نداشته باشند».

امام جمعه نایین با بیان اینکه این راهبرد توسط رهبر معظم انقلاب سال‌ها مطرح شده است اما جدی گرفته نمی‌شود، خاطرنشان کرد: تمام گرفتاری‌های کشور مربوط به تحریم نیست.

وی با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی اضافه کرد: تامین معیشت مردم و کنترل قیمت‌ها از وظایف دولت است و در این راستا دولت باید چشم انداز روشنی داشته باشد.

حجت الاسلام سجادی با اشاره به اینکه عده ای سرنوشت کشور را در گرو انتخابات آمریکا می دانند گفت: پیروزی حزب جمهوری خواه یا دموکرات تاثیری بر وضعیت ما ندارد و هر ۲ آنها از یک قماش هستند. 

وی اضافه کرد:  همه مسوولان باید برای انجام وظایف خود و اجرای هرچه بهتر فعالیت‌ها، احساس مسوولیت کنند.
امام جمعه نایین بااشاره به تأکیدهای رهبر معظم انقلاب بر تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: امروز برای رفع مشکلات اقتصادی کشور و جلب رضایت مردم باید بر خودمان متکی باشیم و از نیروهای توانمند و جوان کشورمان و منابع غنی و ارزشمند خدادادی به خوبی استفاده کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =