امام جمعه شهرکرد:هتاکی به ساحت مقدس پیامبر نشانه آزادی بیان نیست

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد ضمن محکوم کردن هتاکی مجله فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) گفت: این اقدام فریبکارانه تحت لوای آزادی صورت گرفته است،اما نشانه آزادی بیان نیست.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز چهارمحال و بختیاری در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد تاکید کرد:کشورهای غربی اگر به آزادی بیان اعتقاد  داشتند، باید در خصوص هولوکاست و جنایت صهیونیست‌ها نیز مطلب بنویسند.

وی افزود: استکبار جهانی از طریق بحث‌های حاشیه‌ای به‌ دنبال ایجاد حواس پرتی بین مردم جهان نسبت به جنایت‌های صهیونیست و خباثت‌های آمریکا است.
نکونام تصریح کرد: امارات متحده عربی تحت فشار آمریکا با علنی کردن پیوند خود با صهیونیست‌ها، قصد حواس‌پرتی مسلمانان و دور کردن آنان را از حاشیه اصلی دارند.
وی شیوع ویروس کرونا را یک امتحان الهی دانست و یادآور شد: ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی نباید از شعائر اسلامی و اجتماعات بزرگ مانند نماز جمعه و اجتماعی‌های مهم بزرگ، اثرگذار و جهت‌دهنده فاصله بگیریم.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به بازگشایی مدارس به ‌صورت حضوری و مجازی اظهار داشت: درصورت نبود مشکل، خطر، ضایعه و نگرانی خانواده‌ها، آموزش حضوری برکات خاص و ویژه دارد.
وی گفت: در غیر این‌صورت باید از همان فضای مجازی و به ‌خصوص شبکه شاد آموزش و پرورش بهره‌گیری کرد و در این راستا تسهیلات مورد نیاز برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان باید فراهم شود.
نکونام به نگرانی مقام معظم رهبری، خانواده‌ها و مسوولان نظام جمهوری اسلامی در خصوص خطر و تهدید ناشی از ورود نوجوانان و جوانان به فضای مجازی اشاره کرد: مسوولان مدارس و والدین مراقب باشند و به دانش‌آموزان کمک کنند تا از خطرات فضای مجازی مصون بمانند و دچار گرفتاری و آسیب نشوند.
وی با اشاره به سفر رییس قوه قضاییه به چهارمحال و بختیاری افزود: استان مطالبه‌های فراوانی از قوه قضاییه داشت که بخاطر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و لزوم تلاش به‌منظور قطع زنجیره انتقال آن و اهمیت حفظ سلامت عمومی جامعه،نشست‌ها در حد محدودتر برگزارو با نتایج مطلوبی همراه شد.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: حضور حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در روستای نمونه ایثارگری شیخ‌شبان شهرستان بن، بررسی مشکلات مرتبط با آب، ارائه درخواست تصمیم‌گیری عادلانه، نگاه خاص به حق مردم استان و قول ایشان مبنی بر پیگیری مسایل مربوطه از دستاوردهای این سفر به‌شمار می‌رود.
وی با اشاره به لزوم بهم‌پیوستگی نیروهای انقلابی در مقطع کنونی یادآور شد: در صورتی که این بهم‌پیوستگی انجام نشود، مشخص نیست دولت جوان مدنظر مقام معظم رهبری شکل بگیرد.
نکونام اظهار داشت: تک‌روی‌ها منجر به تحقق نتیجه مطلوب در آینده نخواهد شد و نیروهای انقلابی باید حول یک محور به‌نام ولایت حرکت کنند تا بتوان به نتایج مطلوب دست یافت.
وی با تسلیت سالروز شهادت امام سجاد (ع) بنابر روایتها در ۲۵ محرم و با اشاره به انفجار و تخریب مرقد مطهر حرمین امامین عسگریین سامرا در ۱۵ سال قبل به‌دست استکبار جهانی گفت: دشمن قصد ضربه زدن به شیعه دارد اما امروز این مکان به جایگاه رفیعی برای استقرار و فعالیت مکتب شیعه تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =