امامان جمعه توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را محکوم کردند

استان ها - ایرنا -خطیبان جمعه سراسر کشور ضمن محکوم کردن اهانت نشریه فرانسوی به ساحت نورانی قرآن کریم و رسول اکرم(ص) اظهار داشتند: پیامبر اسلام عصاره تمام ائمه و ختم نبوت است و کسانی که به پیامبر اسلام توهین کنند به تمام ادیان و پیامبران اهانت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر کشور، نمایندگان ولی فقیه در استانها  در خطبه های نماز جمعه ۲۱ شهریور ماه، حرکت رذیلانه، مذبوحانه و نابخردانه استکبار جهانی در هتک حرمت به ساحت نورانی قرآن کریم و پیامبر اسلام(ص) را نشانه تحقق پیروزی اسلام و امت اسلامی دانستند و گفتند: حمایت سردمداران منفور استکبار جهانی از این رفتار زشت و قبیح نابخشودنی است.

آنانان اظهار داشتند: آنها همچنین با سوزاندن قرآن، کشیدن کاریکاتور یا فیلم ساختن و یا هر وسیله ای که ممکن باشد دریغ نمی کنند، اما قرآن می‌فرماید: «آن‌ها می‌خواهند نور الله را با دهان خود خاموش کنند، ولی الله کامل‌کنندۀ نور خویش است هرچند کافران خوش نداشته باشند».

امامان جمعه با بیان اینکه این تحرکات ظالمانه حرمت شکنی نسبت به ادیان توحیدی و پیامبران الهی است، افزودند: وظیفه تمامی آزادیخواهان جهان است که در مقابل این جسارت بایستند.

نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس نیز روز یازدهم شهریورماه امسال در اقدامی گستاخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم(ص) را بازنشر کرد.

خطیبان جمعه سراسر کشور در ادامه به روابط رژیم صهیونیستی و امارات اشاره کردند و افزودند: امارات متحده عربی تحت فشار آمریکا با علنی کردن پیوند خود با صهیونیست‌ها، قصد حواس‌پرتی مسلمانان و دور کردن آنان را از حاشیه اصلی دارند.

آنانان با اشاره به برگزاری دومین مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی گفتند: یکی از عرصه هایی که سبب تقویت مردم، نظام و جمهوری اسلامی در جهان می شود، حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات است.

امامان جمعه در ادامه با اشاره به ۲۷ شهریور سالروز بزرگداشت استاد شهریار و روز شعر و ادب فارسی افزود: راه و منش استاد شهریار انقلابی بود و او از ولایت فقیه دفاع می کرد.

گروه اخبار استان های خبرگزاری جمهوری اسلامی؛ خطبه های نماز جمعه برخی مراکز را به  صورت جمع بندی شده در اختیار خوانندگان قرار می دهد.

کرمانشاه

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در واکنش به اهانت به قرآن و پیامبر (ص) گفت: غربی‌ها به اسم آزادی بیان با اهانت به قرآن و پیامبر (ص) مخالفت و انزجار خود را نسبت به رشد چشمگیر اسلام ابراز می‌کنند.

ماموستا «عبدالرحمن مرادی» افزود: ندای اسلام و رسالت پیامبر(ص) به اروپا و کشورهایی مانند فرانسه و سوئد رسیده که بیشترین آمار مسلمین را دارند و پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک رشد دو چندان هم داشته باشد.

او اظهار داشت: آنها همچنین با سوزاندن قرآن، کشیدن کاریکاتور یا فیلم ساختن و یا هر وسیله ای که ممکن باشد دریغ نمی کنند، اما قرآن می‌فرماید: «آن‌ها می‌خواهند نور الله را با دهان خود خاموش کنند، ولی الله کامل‌کنندۀ نور خویش است هرچند کافران خوش نداشته باشند».

شادگان

امام جمعه موقت شادگان گفت: تکرار اهانت نشریه فرانسوی به ساحت حضرت محمد (ص) نشان از عمق عناد دنیای غرب نسبت به اسلام دارد.

حجت الاسلام هاشم صوفی ضمن محکوم کردن اهانت نشریه فرانسوی به ساحت نورانی قرآن کریم و رسول اکرم(ص) اظهار کرد: حضرت محمد(ص) عصاره تمام پیامبران و ختم نبوت است لذا کسانی که به پیامبر اسلام توهین می‌کنند درواقع به تمام ادیان و پیامبران اهانت کرده‌اند.

وی حرکت رذیلانه، مذبوحانه و نابخردانه استکبار جهانی در هتک حرمت به ساحت نورانی قرآن کریم و پیامبر اسلام(ص) را نشانه تحقق پیروزی اسلام و امت اسلامی دانست و گفت: حمایت سردمداران منفور استکبار جهانی از این رفتار زشت و قبیح نابخشودنی است.

امام جمعه موقت شادگان با اشاره به برگزاری دومین مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از عرصه هایی که سبب تقویت مردم، نظام و جمهوری اسلامی در جهان می شود، حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات است.

قم

امام‌جمعه قم با اشاره به توهین یک نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) گفت: ما معتقدیم آزادی بیان به معنای توهین به عقاید دیگران نیست و غربی‌ها در این زمینه به‌عمد یا خطا دچار اشتباه شدند.

آیت الله علیرضا اعرافی  افزود: آزادی بیان نباید منجر به نفرت پراکنی و توهین به عقاید بیش از ۲ میلیارد مسلمان شود.

عضو فقهای شورای نگهبان یادآور شد: بسیاری از اندیشمندان غربی‌ معتقدند تمدن اسلامی نقطه عطفی در تمدن نوین بشری است که سلسله تمدن جهانی را توسعه داده است.

 اعرافی اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی ایران و کشورهای اسلامی باید در برابر این تعرضات و تعدی‌ها به جهان اسلام در بخش‌های مختلف، مواضع هماهنگ و جدی‌تری بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی گفت: این سیاست‌ها تداوم پیدا نخواهد کرد چراکه جهان اسلام و جبهه مقاومت در اوج اقتدار قرار دارند.

بندرعباس/ قشم

نماینده ولی فقیه درهرمزگان وامام جمعه بندرعباس ضمن محکوم کردن حرکت مذبوحانه نشریه غرب دراهانت به ساحت مقدس پیامبراکرم (ص) گفت: این توهین و جسارت به آخرین پیامبر خدا نشانه ضعف غرب زده‌ها در مقابل اسلام و مسلمین است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بندرعباس افزود: متاسفانه دنیای غرب هنوز در دوران جهالت قرون وسطایی خود سیر می‌کند و این سیاست (یک بام و دوهوا) در دنیای غرب یک امر کاملا طبیعی است.

وی بیان داشت: نشریه فرانسوی با اهانت به پیامبراکرم (ص) بزرگترین جرم و گناه را مرتکب شدند، این درحالی است که رییس جمهوری فرانسه این امر را مطابق آزادی بیان مطرح کردند اما مساله هولوکاست را انکار کرده و آن را یک افسانه می‌دانند.

امام جمعه قشم نیز در خطبه‌های این هفته نمازجمعه گفت: حرکت فرانسه و صهیونیست ها در اهانت به پیامبر گرامی اسلام(ص) اهانت به تمام مقدسات الهی است.

حجت الاسلام میثم تارم افزود:امروزه همه ادیان آسمانی مدیون پیامبر اکرم(ص) هستند که آنها را پذیرفته و تایید کرده است.

وی در ادامه افزود: ما نباید در هیچ شرایطی مسایل کشور را و اقتصاد آن رابه تغییر و تحولات دنیا مربوط کنیم.

همدان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: اقتصاد مقاوتی و درونگرا راهکار مفیدی برای حل مشکلات کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه همدان با بیان اینکه این راهبرد توسط رهبر معظم انقلاب سالها مطرح شده است اما جدی گرفته نمی شود، خاطرنشان کرد: تمام گرفتاری های کشور مربوط به تحریم نیست و نباید همه مشکلات کشور را به برجام گره زد. 

امام جمعه همدان با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی اضافه کرد: تامین معیشت مردم و کنترل قیمتها از وظایف دولت است و در این راستا دولت باید چشم انداز روشنی داشته باشد.

وی گفت: باوجود تاکید و توصیه رییس جمهوری در تریبون‌های مختلف نسبت به رفع مشکلات مردم اما این مسایل به درستی اجرا نمی‌شود.

شهرکرد

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد ضمن محکوم کردن هتاکی مجله فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) گفت: این اقدام فریبکارانه تحت لوای آزادی صورت گرفته است،اما نشانه آزادی بیان نیست.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام  تاکید کرد:کشورهای غربی اگر به آزادی بیان اعتقاد  داشتند، باید در خصوص هولوکاست و جنایت صهیونیست‌ها نیز مطلب بنویسند.

وی افزود: استکبار جهانی از طریق بحث‌های حاشیه‌ای به‌ دنبال ایجاد حواس پرتی بین مردم جهان نسبت به جنایت‌های صهیونیست و خباثت‌های آمریکا است.

سنندج

 امام جمعه سنندج ضمن محکومیت هتک حرمت نشریه فرانسوی در اهانت به پیامبر اسلام(ص)، گفت: این حرکت شوم و زشت به ضرر غرب خواهد بود و باعث افزایش همبستگی و اتحاد بین جامعه اسلامی می‌شود.

 ماموستا فایق رستمی، ابراز انزجار مردم ایران و خطه کردستان از نشریه فرانسوی به دلیل هتک حرمت به پیامبر(ص) را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: مردم کردستان در کنار مسوولان همواره از درون غمخوار دین اسلام بوده و برای دفاع از مقدسات اسلامی از جان خود مایه گذاشته‌اند.

وی تاکید کرد: این جریان و حرکت شوم از جانب کشورهایی که ادعای تمدن دارند، نشانه می‌دهد که آنان از دین اسلام هراس دارند و به خوبی آگاه هستند که تنها قانون نجات بشریت از گمراهی، آموزه‌های اسلامی بوده، چراکه این دین مقدس همواره حامی مظلومان و شرافت انسانی است.

زاهدان/ایرانشهر

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با اشاره به توهین اخیر نشریات اروپایی و مجله فرانسوی به ساحت مقدس حضرت پیامبر اکر(ص) گفت: توهین به رپیامبر اسلام توهین به همه پیروان و ادیان الهی است.

 حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی محاسبه نفس و نظارت فردی، اجتماعی، حقوقی و سازمانی است، اظهارداشت: رییس وقت قوه قضائیه در سال ٩٧ با اجازه ولی فقیه دادگاه‌های ویژه مفسدان اقتصادی را راه‌اندازی کرد و در چند روز گذشته نیز از رهبر معظم انقلاب درخواست کردند که این موضوع تمدید شود که معظم له با تاکید بر سه نکته تسریع در رسیدگی به جرایم اقتصادی، اتقان در رسیدگی و مجازات عاقلانه با این درخواست موافقت فرمودند.

وی با تاکید بر تقویت و گسترش نظارت دستگاه‌های مختلف، بیان کرد: این نظارت باید چه در سطح مسوولان ارشد در سه قوه، چه مدیران میانی و چه در سطح عموم مردم انجام شود.

امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان نیز گفت: توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) به بهانه آزادی بیان محکوم است و کشورهای اسلامی باید نسبت به این موضوع واکنش جدی نشان دهند.

مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهل سنت ایرانشهر با اشاره به اینکه به بهانه آزادی بیان به بزرگ‌ترین آزادمرد جهان حضرت محمد مصطفی(ص) توهین می‌کنند افزود: این حرکت زشت دل بیش از ۲ میلیارد مسلمان را جریحه دار کرده است. 

وی اظهار داشت: نشریه شارلی ابدو فرانسه با حمایت دولت‌ها و مؤسسات مختلف صهیونیستی کاریکاتوری ضد پیامبر اسلام (ص) منتشر و کشورهای مختلف هم به بهانه حمایت از آزادی بیان از آن دفاع می‌کنند که این عمل به شدت محکوم است.

اراک/ خمین

آیت‌الله «قربانعلی دری‌نجف‌آبادی» در خطبه‌های عبادی و سیاسی نمازجمعه اراک، افزود: دنیای اسلام باید هوشیارتر، جدی‌تر عمل کند، اهانت شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر و آتش زدن قرآن در سوئد از نقشه‌های دشمنان برای سرگرم کردن مسلمانان است.

وی بیان کرد: نیاز است که مسلمانان تمامی ابعاد شیطنت‌آمیز دشمنان  را بشناسند و با اتحاد و هوشیاری راه توطئه و نیرنگ آنان را سد کنند.

امام جمعه اراک ادامه داد:دنیای غرب نمی‌تواند آزادی را به معنای جسارت و توهین به مقدسات دین اسلام بداند و تمامی ادیان راستین قابل احترام هستند و اجازه داده نمی‌شود عده‌ای نادان با بی‌اخلاقی به ساحت مقدسات مسلمانان توهین کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اظهار داشت: قرآن به تمامی جهان آبرو داده و سند زنده پیامبر خاتم است و توهین به مقدسات اسلام قابل بخشش نیست.

خطیب جمعه خمین ،حجت الاسلام سید«علی حسینی‌پور» در خطبه‌های این هفته نماز عبادی و سیاسی جمعه خمین، افزود: اهانت به برترین و بی‌مانندترین انسان روی زمین تنها می‌تواند جنبه دشمنی رهروان ظلم و تزویر نسبت به ارزش‌های انسانی را داشته باشد و چهره کم مایه عاملان آن را هویدا می‌کند.

وی  با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیان کرد: برخی از افراد زودباور تصور می‌کنند این انتخابات بر حل مشکلات اقتصادی ایران تاثیرگذار است.

امام جمعه خمین اظهار داشت: نظام اسلامی با کشورها تعامل دارد اما زمانی که به دین و استقلال کشور آسیبی برسد با هیچ کس تعارفی ندارد.

میامی

حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور امام جمعه میامی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجدجامع میامی افزود: دشمنان اسلام هر روز به بهانه‌ های مختلف برای جلوگیری از اقتدار و عظمت مسلمانان به توطئه‌ ای جدید متوسل می‌شوند.

وی ضمن محکوم کردن اهانت نشریه فرانسوی به قرآن کریم و پیامبر مهربانی ها گفت: توهین به مقدسات مسلمانان موجب رشد بیشتر اسلام خواهد شد.

امام جمعه میامی ادامه داد: تاکنون توسط دشمنان اقدامات گسترده و خصمانه ای علیه مسلمانان صورت گرفته ولی با هوشیاری و بصیرت تلاش های آنان خنثی شده است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان کشور از نفوذ منطقه ای ایران عصبانی هستند، اظهار داشت : طبق نظر کارشناسان فاسد ترین انتخابات تاریخ آمریکا در حال شکل گیری است.

دزفول

امام جمعه موقت دزفول با محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص) گفت: این اهانت نشان می‌دهد آزادی دینی و اعتقادی در فرانسه سلب شده است.

حجت الاسلام حسین عبدالهی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) این شهر با بیان اینکه اهانت به پیامبر، اهانت به تمام ادیان آسمانی است، افزود: جسارت، توهین و بی‌ادبی نشریه شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) برای نخستین بار نبود.

وی ادامه داد: فرانسه خود را مهد آزادی می‌داند ولی به مقدسات یک و نیم میلیارد انسان جسارت می‌کند.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه یک بام و دوهوای فرانسه در جریان توهین به پیغمبر نمایان شد، گفت: هیچ کس نمی‌تواند موضوع هلوکاست را در فراسه مطرح کند ولی به راحتی در این کشور به پیامبر جسارت می‌شود.

بجنورد

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: دیدار سیدحسن نصرالله و اسماعیل هنیه به منظور تشکیل جبهه واحد مقاومت علیه استکبار و صهیونیست‌ها و همچنین اتحاد گروه‌های مقاومت فلسطینی نقطه عطفی در روند مبارزه با رژیم صهیونیستی است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی  گفت: اتحاد و یکپارچگی گروه های فلسطینی موجب این رژیم غاصب شده،  زیراکه این جبهه متحد دستاوردهای بزرگی در پی خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در عکس العمل به اهانت روزنامه فرانسوی به پیامبر اسلام اظهار داشت: رهبری گفتند که با این اقدام و کینه شرارت بار دستگاه های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه مسلمانان آشکار شد.

وی افزود: قرآن سوزی و جسارت به پیامبر اکرم (ص) نشانه کینه استکبار از اسلام است زیراکه با طنن آنها پر از کینه نسبت به مسلمانان است.

تبریز

 حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز افزود: هرچند وضعیت کرونا در شهر تبریز قرمز نشده، اما شرایط کلی استان در وضعیت قرمز است و این نشان می دهد که مردم به توصیه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز پروتکل های ستاد ملی مبارزه با کرونا کم توجه شده اند.

وی تعداد بستری شده های کرونا در آذربایجان شرقی را وسیع خواند و اظهار داشت: باید توجه داشت که طی ماه های اخیر کادر درمان و پزشکان در مراکز بیمارستانی و درمانی خسته شده اند، اما متاسفانه در این شرایط ویژه شاهد تجمعات زیاد مردم و خانواده ها در پارک‌ها و سایر مکان های تجمعی هستیم. 

آل هاشم با اشاره به اینکه عده ای با ارسال پیامک این سئوال برایشان مطرح است که چرا در این وضعیت کرونایی نماز جمعه برپا می‌شود، یادآور شد: فریضه نماز جمعه با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا برگزار می‌شود و دستور بر این است که هر شهری اگر شرایط قرمز نداشته باشد، می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی نماز جمعه را در آن اقامه کرد.

یزد/بهاباد

امام جمعه یزد گفت: هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) از سوی دشمنان برای انحراف افکار عمومی از مسایل اصلی جهان اسلام و مسلمانان است.

 آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی به اهانت نشریه فرانسوی « شارلی ابدو» به نبی مکرم اسلام (ص) اشاره کرد و افزود: مردم فلسطین و مشکلات مسلمانان موضوع اصلی جهان اسلام  است که استکبار با اهانت اخیر به دنبال منحرف کردن اذهان همگانی در این مورد است.

وی با بیان اینکه دشمنان به خصوص غرب و آمریکایی‌ها هراز گاهی با طرح برخی مسائل به دنبال مشغول کردن ذهن ملت‌ها از قضایای اصلی جهان اسلام هستند، ادامه داد: باید با بصیرت به صورت مستمر نسبت به رصد نقشه‌های دشمنان اقدام کرد.

امام جمعه یزد اظهار کرد: هتک حرمت به پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و قرآن توطئه دیرینه ای است که بارها توسط دشمنان به بهانه آزادی بیان مطرح شده و می‌شود در حالی که دروغی بیش نیست و فقط تضعیف مقدسات است .

امام جمعه بهاباد نیز اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرد و گفت : این حرکت نشان ‌دهنده عجز دشمنان در مقابل مسلمانان است.

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی اظهار کرد : اهانت به ساحت پیامبر اسلام(ص) نشانه عجز مستکبران در برابر دین اسلام و قرآن است و امروز دفاع از ساحت آن حضرت به معنای دفاع از تمامی مقدسات پیامبران الهی است.

خطیب نماز جمعه بهاباد،گفت : امروز ارزش های غربی در جهان به بن بست رسیده است و آنها توان مقابله با ارزش های اسلامی را ندارند .

تربت‌حیدریه/ خواف/گناباد/ خواف

 امام جمعه تربت‌حیدریه گفت: توهین نشریه فرانسوی به ساحت مقدس رسول خدا (ص) در راستای سیاست‌های استعمارگرانه و اسلام ستیزانه غرب انجام گرفت و امت اسلامی پاسخ دندان شکنی به این بی خردان خواهد داد.

حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی افزود: برخی سیاستمداران و مسوولان نادان فرانسوی این اهانت را به حساب آزادی بیان گذاشتند اما این اقدام در راستای اسلام ستیزی و مخالفت با ارزش‌های والای اسلامی است.

وی همچنین به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام زین العابدین (ع) ادامه داد: امام سجاد (ع) دوران امامت خود را با سه اولویت تربیت شاگردان و انسان‌های سازمان یافته تشکیلاتی و تمرکز بر مسایل فرهنگی و دینی در قالب دعاهای گوناگون که در صحیفه سجادیه آمده است بنا نهادند و با گریه‌های سوزان، واقعه عاشورا را همیشه و تا ابد زنده نگاه داشتند.

 امام جمعه گناباد نیز گفت: افزایش تورم مشکلات بسیار برای مردم ایجاد کرده و مقابله با گرانی کالاهای مختلف به یکی از دغدغه‌های عمومی تبدیل شده است.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب افزود: یکی از مطالبات اصلی رهبر معظم انقلاب از دولتمردان کنترل و کاهش تورم است.

وی ادامه داد: تحریم‌ها یکی از دلایل افزایش قیمت کالاهاست و بخش عمده آن به سوء مدیریت در کنترل بازار برمی‌گردد و نشان می‌دهد برنامه بلند مدت برای رفع یا کاهش این معضل وجود ندارد.

 امام جمعه فریمان نیز با محکوم کردن اهانت به قرآن کریم و رسول گرامی اسلام (ص) در دو کشور اروپایی گفت: صهیونیست‌ها و دولت‌هایی که زیرنفوذ آنها هستند و در رأس آنها آمریکا برای دشمنی با ایران و امت اسلامی آماج حمله‌ خود را نبی مکرم اسلام (ص) قرار می‌دهند.

حجت الاسلام سید مهدی معلمی در خطبه‌های نماز جمعه فریمان افزود: به خاطر اینکه یاد و نام پیامبر (ص) و حکومت ۱۰ ساله‌ آن بزرگوار در مدینه و سبک زیبای زندگی و مدیریت و حکومت آن حضرت امروز نیز می‌تواند امت های اسلامی را بیدار کند و جهان اسلام را به دوران اوج شکوفایی خود برساند، دشمنان با آن مبارزه کرده و از بیداری امت اسلامی می‌ترسند.

امام جمعه خواف هم با محکوم کردن توهین به پیامبر اسلام (ص) گفت: این عمل ننگین و تکراری کینه توزان ضد اسلامی نشان دهنده عناد و کینه استکبار جهانی نسبت به اسلام و جامعه اسلامی و برای تضعیف اسلام و ایجاد جنگ بین ادیان و مذاهب است.
حجت الاسلام ذبیح الله شمسیان افزود: تنها راه نجات اسلام برخورد هوشمندانه با این هتک حرمت‌ها و اتحاد و بیداری و مقاومت انقلابی علیه حرکت‌های شوم استکبار جهانی است.

وی همچنین با اشاره به سالروز شهادت حضرت امام سجاد (ع) ادامه داد: بیماری این امام همام در کربلا یک معجزه الهی برای تثبیت قیام حضرت امام حسین (ع) بود. اگر حرکت صحیح و مواضع درست و به جای امام سجاد (ع) نبود حضرت امام باقر (ع) و امام صادق (ع) نمی‌توانستند مکتب تشکیل دهند و شاگردان بسیار به جامعه اسلامی تحویل دهند.

گرگان/گنبدکاووس

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت که اقدام ننگین اخیر حکام امارات در برقراری رابطه با رژیم غاصب اسرائیل، باعث قوی‌تر شدن وحدت فلسطینی ها با جبهه مقاومت شد.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی اظهار داشت: آمریکا و امارات متحده عربی خیال می کردند که با این اقدام خود سبب تفرقه و شکست در میان مسلمانان می شوند در حالی که اتفاقی بر خلاف خیال باطل آن ها رخ داد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: پیامبران الهی نزد همه ملت ها، مکرم و مقدس هستند و اینگونه اقدامات، نشان دهنده عداوت و ضدیت دشمنان با همه ادیان و پیامبران الهی است.

حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه‌های نمازجمعه امروز گنبدکاووس اظهار داشت: آمریکا و همدستانش با صرف هزینه‌های فراوان و استفاده از سلاح تمام تلاش خود را برای ایجاد ناامنی در منطقه بکار گرفتند و برابر آمار رسمی سازمان ملل در نتیجه این اقدامات بیش از ۴۰ میلیون انسان در جهان آواره شدند اما همه این تلاش‌ها نتیجه معکوس داده و شاهد افول قدرت آنها هستیم.

وی افزود: برگزاری تجمعات همراه با استفاده از سلاح، آتش سوزی‌های متعدد در شهرهای بزرگ و تاکید ۲ حزب جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکا مبنی بر اینکه در صورت رای نیاوردن نتیجه انتخابات را نمی پذیرند، نشان دهنده اوج بی لیاقتی دولت فعلی آمریکا است.

رشت

آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت با اشاره به توهین یکی از نشریات فرانسوی به پیامبر اعظم (ص) و قرآن مجید افزود : نه تنها در ایران بلکه در اقصی نقاط جهان مسلمانان نسبت به اقدام خصمانه موضع گیری کرده و انزجار خود را از این عمل زشت ابراز داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان عنوان کرد : این توهین و حمایت رئیس جمهور فرانسه از این عمل زشت و کریه ثابت کرد که دولت های اروپایی نیز همچون دولت آمریکا قابل اعتماد نبوده و سلطه طلبند و فقط منافع خود را درنظر می گیرند.

وی ادامه داد: حال آنکه هنوز در داخل کشور ما عده ای هستند که دلخوش به کشورهای اروپایی هستند اما این عملکرد توهین آمیز ، ثابت کرد که نمی توان به آمریکا و دولت های اروپایی اطمینان کرد و نمونه بارز آن نیز برجام است که جز ضرر و زیان چیزی برای ملت ما به همراه نداشت.

اهواز

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد در خطبه های نماز جمعه این هفته کلانشهر اهواز با تاکید بر اهمیت انتخابات در جمهوری اسلامی، اظهارداشت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، مسئله انتخابات یک فریضه بسیار مهم است که باید همواره به آن توجه داشت.

وی ادامه‌داد: اینکه در تمام ادوار مقام معظم رهبری در ساعات اولیه انتخابات رای خود را به صندوق می‌اندازند که یک الگوی بسیار با ارزش است تا امت اسلامی نیز در این فریضه مهم مشارکت داشته باشند.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه قطعا هر نماینده مجلس که با پشتوانه بیشتر به مجلس راه پیدا کند، آن فرد از اقتدار و مسئولیت‌پذیری بیشتری برخوردار خواهد بود، گفت: از شهروندان حوزه انتخابیه اهواز، باوی، کارون و حمیدیه خواسته می‌شود در ساعات باقی مانده تا پایان رای گیری مشارکت حداکثری داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha