امام جمعه سنندج: اهانت به پیامبر(ص) حرکتی شوم و نشانه ضعف غرب است

سنندج - ایرنا - امام جمعه سنندج ضمن محکومیت هتک حرمت نشریه فرانسوی در اهانت به پیامبر اسلام(ص)، گفت: این حرکتی شوم، زشت و نشانه ضعف دنیای غرب در مقابل دین وحدت بخش اسلام است.

به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه سنندج، ابراز انزجار مردم ایران و خطه کردستان از نشریه فرانسوی به دلیل هتک حرمت به پیامبر(ص) را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: مردم کردستان در کنار مسوولان همواره غمخوار دین اسلام بوده و برای دفاع از مقدسات اسلامی از جان خود مایه گذاشته‌اند.
وی تاکید کرد: این جریان و حرکت شوم از جانب کشورهایی که ادعای تمدن دارند، نشانه می‌دهد که آنان از دین اسلام هراس دارند و به خوبی آگاه هستند که تنها قانون نجات بشریت از گمراهی، آموزه‌های اسلامی بوده چرا که این دین مقدس همواره حامی مظلومان و شرافت انسانی است.
امام جمعه سنندج با بیان اینکه هر روز به شمار ایمان آورندگان به دین اسلام در جهان اضافه می‌شود، افزود: این دین روز به روز در حال ترقی است و با هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص)، چیزی از ارزش‌ها و عظمت این شخصیت بزرگوار کم نخواهد شد.
ماموستا رستمی، حضرت محمد(ص) را مایه خیر و برکت برای بشریت و جهان دانست و گفت: آموزه‌های دین اسلام و پیامبر(ص)، نور هدایت برای جهانیان و تمام بشریت است و تنگ‌نظران و نابخردان چشم دیدن بزرگی اسلام و تاثیر این دین آسمانی را ندارند.
وی در بخش دیگری از خطبه‌ها خواستار توجه مسوولان به قاریان، حافظان قرآن، هیات امنای مساجد شد و افزود: این اقشار تلاشگر، چراغ روشنایی مردم در جامعه هستند و باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرند، چراکه قانون الهی و آموزه‌های قرآن با وجود آنان بهتر در اجتماع اسلامی پیاده می‌شود.
هفته‌نامه «شارلی ابدو» همزمان با رسیدگی به پرونده حمله پنج سال پیش چند نفر به دفتر این نشریه با تیتر «همه چیز به خاطر این» مجددا کارتون‌های اهانت‌آمیز به پیامبر گرامی‌ اسلام را منتشر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =