امام جمعه اراک: جهان اسلام در مقابل اهانت به مقدسات سکوت نمی‌کند

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: جهان اسلام در مقابل اهانت به مقدسات و رفتار غیراخلاقی دشمنان سکوت نمی‌کند.

آیت‌الله «قربانعلی دری‌نجف‌آبادی» در خطبه‌های عبادی و سیاسی نمازجمعه اراک، افزود: دنیای اسلام باید هوشیارتر، جدی‌تر عمل کند، اهانت شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر و آتش زدن قرآن در سوئد از نقشه‌های دشمنان برای سرگرم کردن مسلمانان است.

وی بیان کرد: نیاز است که مسلمانان تمامی ابعاد شیطنت‌آمیز دشمنان  را بشناسند و با اتحاد و هوشیاری راه توطئه و نیرنگ آنان را سد کنند.

امام جمعه اراک ادامه داد:دنیای غرب نمی‌تواند آزادی را به معنای جسارت و توهین به مقدسات دین اسلام بداند و تمامی ادیان راستین قابل احترام هستند و اجازه داده نمی‌شود عده‌ای نادان با بی‌اخلاقی به ساحت مقدسات مسلمانان توهین کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اظهار داشت: قرآن به تمامی جهان آبرو داده و سند زنده پیامبر خاتم است و توهین به مقدسات اسلام قابل بخشش نیست.

وی تصریح کرد: توصیه همه ادیان بر احترام به نحله‌های فکری و اعتقادی است   و کسانی که به پیامبر اسلام اهانت کرده و قرآن آتش زده‌اند درواقع درک درستی از دین خود نیز ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد:  قرارداد ننگین ابوظبی با محمد راشد و نتانیاهو و حمایت ترامپ و پمپِئو، نه تنها خیانت به فلسیطین و غرب آسیا است بلکه یکی از ننگین‌ترین، خیانت انگیزترین جنایت ها به امت اسلام است.

آیت‌الله دری نجف آبادی تصریح کرد: مردم بدانند موضع گرفتن جمهوری اسلامی به‌دلیل خطری است که این جنایت برای ایران دارد،  با این اقدام، خبیث‌ترین دشمن جمهوری اسلامی را در کنار گوش ایران قرار داده‌اند و باید همه بیش از پیش هوشیار باشند.

وی افزود: این خیانت تاکنون کمتر در تاریخ اتفاق افتاده بود  و این مسئله به‌هیچ عنوان ساده نیست و برای هیچ غیرتمندی قابل تحمل نمی‌باشد.

امام جمعه اراک اظهار داشت: جوانان غیرتمند ایران اسلامی باید قدر نعمت‌های جمهوری اسلامی ایران را بدانند و با قدرت در مقابل دشمنی دشمنان ایستادگی کنند و از قرآن و اسلام جانانه دفاع کنند.

گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۷ شهریور از دیگر نکاتی بود که در خطبه‌های نمازجمعه اراک به آن پرداخته شد.

نماز عبادی و سیاسی جمعه اراک در ۳۳ نقطه استان مرکزی اقامه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =