مدیرکل آموزش و پرورش لرستان: حضور دانش‌آموزان در مدارس الزامی نیست

خرم‌آباد - ایرنا -‍ مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: با توجه به وضهیت هشداری بیماری کرونا در لرستان، حضور اجباری دانش‌آموزان در مدارس الزامی نیست و غیبت آنان موجه تلقی می‌شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا نخعی روز جمعه به رسانه‌ها اعلام کرد: در هفته آتی در همه مدارس استان اصل بر آموزش حضوری و در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم نیز  اولویت ما بر آموزش حضوری البته با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بود.

وی بیان کرد: دانش‌آموزان در همه مدارس براساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت به گروه‌های کوچک گروه‌بندی شده و باید نکات بهداشتی را رعایت و همگی از ماسک استفاده کنند.

وی اضافه کرد: به رغم ترجیح آموزش حضوری در مناطق و شهرستانها، در صورت بروز هرگونه احساس خطر در هر مدرسه ای با تشخیص دانشگاه علوم پزشکی و نظارت حوزه سلامت آموزش و پرورش، تا برطرف شدن زمینه های خطر، آموزش غیرحضوری تاکید می شود.

نخعی افزود: دانش آموزانی که علائم بیماری یا تب دارند در مدارس حضور پیدا نکنند و اولیا در این راستا با آموزش و پرورش همکاری داشته باشند.

وی اظهار کرد: خانواده ها نگران حضور فرزندان خود در مدارس نباشند ، هیچ الزامی برای حضور دانش‌آموزان وجود ندارد و عدم حضور غیبت تلقی نمی‌شود.

نخعی ادامه داد: باید بدانیم آموزش غیرحضوری از چه طریقی انجام شود و چنانچه دانش‌آموزی دسترسی به شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی ایران نداشته باشد برای او بسته‌های آموزشی ارسال می‌کنیم. 

 وی با اشاره به نظارت معاونت بهداشتی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مناطق سفید، زرد و قرمز گفت : در منطقه سفید هم هیچ تضمینی وجود ندارد و آنچه از دستورالعمل‌های بهداشتی دریافت کردیم را باید در منطقه سفید نیز رعایت کنیم و اگر در مدرسه ای امکانات کم است امکانات مهیا شود و خانواده‌ها نیز به کمک آموزش و پرورش بیایند.

 وی با اطمینان خاطر به خانواده ها از گندزدایی روزانه ی مدارس گفت : مواد ضدعفونی همچون صدهزار لیتر آب ژاول برای ضدعفونی مدارس تهیه شده که به مرور در اختیار مدارس گذاشته می‌شود و این میزان مواد جوابگوی کل سال تحصیلی است. 

 مدیرکل آموزش و پرورش لرستان بر ضرورت رعایت رفتارهای بهداشتی از سوی همکاران و دانش‌آموزان تاکید کرد و گفت: به تعداد قابل توجهی ماسک تهیه شده و البته نیاز است والدین نیز ماسک برای فرزندان خود تهیه کنند.

نخعی با بیان اینکه در همه مدارس اصل بر آموزش حضوری است و تعطیلی گسترده نخواهیم داشت افزود : مصوبه ستاد کرونا و ابلاغیه ستاد ملی و رهنمودهای وزیر آموزش و پرورش برای امر آموزش ملاک است و نمی‌توانیم تعطیلی عمومی اعلام کنیم.

وی گفت: البته مدارسی که شرایط مناسب برای آموزش حضوری ندارند تا زمانی که بستر لازم را فراهم کنند آموزش در آنها موقتاً غیرحضوری خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =