اهانت‌کنندگان به مقدسات اسلام از نگاه انسانیت منفور  هستند

اراک- ایرنا- خطیب جمعه خمین گفت: آتش زدن قرآن مجید و اهانت به پیامبر اکرم(ص ) عملی ناپسند است و از نگاه انسانیت در تمامی ادیان و ملت‌ها منفور است.

حجت الاسلام سید«علی حسینی‌پور» در خطبه‌های این هفته نماز عبادی و سیاسی جمعه خمین، افزود: اهانت به برترین و بی‌مانندترین انسان روی زمین تنها می‌تواند جنبه دشمنی رهروان ظلم و تزویر نسبت به ارزش‌های انسانی را داشته باشد و چهره کم مایه عاملان آن را هویدا می‌کند.
وی  با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیان کرد: برخی از افراد زودباور تصور می‌کنند این انتخابات بر حل مشکلات اقتصادی ایران تاثیرگذار است.
امام جمعه خمین اظهار داشت: نظام اسلامی با کشورها تعامل دارد اما زمانی که به دین و استقلال کشور آسیبی برسد با هیچ کس تعارفی ندارد.
حجت‌الاسلام حسینی‌پور با تاکید بر اقتدار نظام اسلامی گفت: تنها ایران است که می‌تواند در مقابل استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی بایستد.
وی دلایل مشکلات اقتصادی کشور را داخلی و خارجی دانست و اضافه کرد: بهبود مسئولیت‌پذیری مدیران، نظارت مجلس و رفع مفاسد از سوی قوه قضائیه راهکار حل این مشکلات است.
امام جمعه خمین با اشاره به آغاز سال تحصیلی ادامه داد: متولیان حوزه آموزش بایدتدابیر لازم برای آموزش و حفظ سلامتی دانش آموزان را بیاندیشند و تصمیمات قاطعانه برای آموزش حضوری یا غیر حضوری در شرایط کرونا گرفته شود.
حجت الاسلام حسینی‌پور بیان کرد: مراقبت از دانش‌آموزان در فضای مجازی در مقابل آسیب‌های این فضا وظیفه والدین و مسئولان است.
وی گفت: کاهش آسیبهای اجتماعی حاشیه شهر خمین نیازمند برنامه‌های عملیاتی و احساس مسئولیت تمام اقشار جامعه است.

نماز عبادی و سیاسی جمعه در ۳۳ نقطه از استان مرکزی اقامه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =