اشتغالزایی واحدهای صنعتی کوچک در استان اردبیل افزایش یافت

اردبیل-ایرنا- استاندار اردبیل گفت: با حمایت از ایجاد واحدهای صنعتی کوچک در استان، اشتغالزایی در این واحدها افزایش یافته است.

 اکبر بهنامجو روز جمعه  در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: ناحیه صنعتی رضی از جمله نواحی صنعتی استان است که در دو سال اخیر واحدهای مختلفی در آن ایجاد شده است.
وی بیان کرد:در این ناحیه صنعتی که از سال۸۸ ایجاد شده بود،  تا سال ۹۷ هیچ واحد تولیدی راه اندازی نشده بود که با راه اندازی واحدهای تولیدی به صورت تعاونی از محل جذب تسهیلات اشتغال روستایی، این ناحیه رونق گرفت.
استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۴ قرار داد احداث واحد تولیدی و صنعتی در این واحد منعقد شده که سه مورد به بهره برادری رسیده و مابقی واحدها  در حال اجرا هستند.
بهنامجو ادامه داد: یکی از واحدهای بهره‌برداری شده، واحد تولید پوشاک است که در فاز اول برای ۷۵ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده و در مرحله بعد این تعداد را به ۱۵۰ نفر می‌رساند.
وی افزود: واحد تولیدی نئوپان با ۱۰۰ نفر اشتغالزایی و واحد رزین با ۳۵ نفر اشتغال دیگر واحدهای صنعتی فعال در این ناحیه است.
استاندار اردبیل با اشاره به سفر معاون وزیر صنعتف معدن و تجارت  به استان در هفته گذشته از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز  تمام شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد.
بهنامجو  گفت: صدور مجوز پنج پست برق ۶۳ برای پنج شهرک و ناحیه صنعتی استان از دیگر مصوبات و ره‌آورد سفر معاون وزیر صمت به استان بود.
وی بیان کرد: هزینه هر پست  از این تعداد حدود ۴۵ میلیارد تومان بوده که هزینه آن به صورت مشترک توسط شهرک‌های صنعتی ، اعتبارات دولتی و شرکت برق پرداخت می‌شود.
استاندار اردبیل در ادامه با اشاره به تحقق حقوق مالکیت اراضی عشایر در محدوده کشت و صنعت مغان و پارس گفت: واگذاری اسناد مالکیت اراضی عشایر در هیات دولت مصوب شده است.
وی اظهار کرد: عشایر جایگاه ویژه ای در حراست از مرزها در استان دارند واقدامات احقاق حقوق اراضی عشایر از سال ۸۷ شروع شده بود.
بهنامجو تصریح کرد: کسانی که در محدوده کشت و صنعتها از لحاظ واحد مسکونی مالکیت و سند و حقوق عرفی دارند، بررسی و سند مالکیت برای آنها  صادر می‌شود.
 وی بیان کرد: ۱۲ روستا در محدوده کشت و صنعت مغان و چند روستا  در کشت و صنعت پارس وجود دارد که با تعامل دستگاههای اجرایی، استانداری و مجموعه کشت و صنعت ها سند مالکیت این اراضی تا زمان کشت بهاره به صاحبانشان واگذار می‌شود.
استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود  از اجرای پروژه‌های راه در سراسر استان خبر داد و افزود: در حال حاضر در همه شهرستان‌های استان کارگاههای راهسازی فعال بوده و چهار خطه کردن جاده‌ها اجرا می شود.
بهنامجو از در حال اجرا بودن تونل کنار گذر حیران خبر داد و گفت: در هفته آینده حفاری تونل آغاز می شود و  بر اساس تعهد پیمانکار این تونل تا هشت ماه آینده تکمیل خواهد شد.
او با اشاره به قرار گرفتن در آستانه هفته دفاع مقدس از بهره‌برداری فاز اول  موزه  دفاع مقدس با هزینه کرد ۱۲ میلیارد تومان خبر داد.
به گفته وی ،  برای اجرای فاز بعدی این موزه نیز ۲۳ میلیارد تومان از محل سفر رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه تامین اعتبار شده و تا پایان سال پروژه تکمیل می‌شود.
وی با بیان اینکه حراست از ارزشهای دفاع مقدس در قالب این موزه برای انتقال به آیندگان از وظایف ماست، از تجهیز نرم افزاری و آثار شهدا توسط سپاه خبر داد.
استاندار اردبیل در پایان این گفت و گو با بیان اینکه استان اردبیل در حال حاضر در وضعیت زرد کرونا قرار دارد ، بر رعایت پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از حرکت به سمت قرمز تاکید کرد.
وی  افزود: رعایت فاصله اجتماعی ، استفاده از ماسک و توجه به نکات بهداشتی از جمله ضرورت هایی است که تا از بین رفتن کامل ویروس کرونا باید مورد توجه قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =