تسهیلات صندوق کارآفرینی امید با هدف اشتغال پایدار است

قزوین - ایرنا - بخشدار محمدیه گفت: پرداخت تسهیلات صندوق امید کارآفرینی تنها با هدف اشتغال پایدار در روستاها صورت می‌پذیرد.

صادق قندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در حوزه‌های گردشگری، بوم‌گردی و صنایع کوچک خانگی و کارگاهی پرداخت می‌گردد و تاکنون نیز ۵۰ کارآفرین شناسایی شده در بخش روستاهای محمدیه نسبت به شغل، نوع تولید و پرداخت تسهیلات توجیه شده‌اند.

وی حداقل میزان پرداخت این نوع تسهیلات را به هر فرد ۲۵۰ میلیون ریال با کارمزد ۶ درصد و بازپرداخت سه ساله اعلام و تصریح کرد: میزان پرداخت براساس نوع فعالیت و  ایجاد اشتغال خواهد بود و سقف آن نیز تا پنج میلیارد ریال است.

بخشدار محمدیه یادآور شد: با توجه به تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و پیش بینی‌های به عمل آمده به نظر می‌رسد ۲۱۵ فرصت شغلی با ارایه این نوع تسهیلات در سطح روستاهای این بخش ایجاد شود.

قندی تصریح کرد: با وجود روستاهای گردشگری این بخش از جمله ورس، اکبرآباد و چاله، تسهیلات صندوق امید کارآفرینی می‌تواند ظرفیت‌های مناسب گردشگری و بوم گردی منطقه را نیز به فعل تبدیل ساخته و فرصت های شغلی مناسبی را نیز ایجاد کند.

بخش محمدیه از توابع شهرستان البرز، دارای ۱۲ روستا است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =