غربی‌ها با اهانت به قرآن و پیامبر (ص) مخالفت خود را به رشد اسلام ابراز می‌کنند

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در واکنش به اهانت به قرآن و پیامبر (ص) گفت: غربی‌ها به اسم آزادی بیان با اهانت به قرآن و پیامبر (ص) مخالفت و انزجار خود را نسبت به رشد چشمگیر اسلام ابراز می‌کنند.

ماموستا «عبدالرحمن مرادی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع امام شافعی (رض) کرمانشاه افزود: ندای اسلام و رسالت پیامبر(ص) به اروپا و کشورهایی مانند فرانسه و سوئد رسیده که بیشترین آمار مسلمین را دارند و پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک رشد دو چندان هم داشته باشد.

وی تصریح کرد: تغییرات جمعیتی منجر به تحولات اجتماعی و سیاسی در بسیاری از کشورهای اروپایی شده و فرانسه و آلمان بیشترین جمعیت مسلمان اروپا را دارند و به دلیل این رشد چشم گیر افراطیون به نام آزادی به شدت با این روند مخالف بوده و این انزجار و مخالفت خود را به گونه های مختلف ابراز می کنند.

او اظهار داشت: آنها همچنین با سوزاندن قرآن، کشیدن کاریکاتور یا فیلم ساختن و یا هر وسیله ای که ممکن باشد دریغ نمی کنند، اما قرآن می‌فرماید: «آن‌ها می‌خواهند نور الله را با دهان خود خاموش کنند، ولی الله کامل‌کنندۀ نور خویش است هرچند کافران خوش نداشته باشند».

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه های گفت: در صدر اسلام با مجاهدت مسلمانان، دین اسلام از شبه جزیره عربستان به اقصی نقاط جهان، از جمله اندلس یا اسپانیای امروزی رسید و مسلمین با علم و درایت و تبلیغ توحید و ایمان کامل به انبیاء، اسلام را به درستی تبلیغ کردند.

ماموستا مرادی افزود: هر پیامبری برای قوم خود آمده است اما پیامبر رحمت (ص) طبق آیه قرآن رحمتی‌ است برای جهانیان.

او در ادامه صدور بیانیه از طرف رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر مخالفت با مجله هتاک و دفاع از پیامبر اعظم و همچنین راهپیمایی در جهان و همچنین ایران اسلامی در راستای دفاع از پیامبر رحمت را مایه امید و دلگرمی ما و تیری به چشم دشمنان کوردل دانست.

ماموستا مرادی همچنین با اشاره به انتخابات دور دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در حال برگزاری است، گفت: امیدواریم با انتخاب کاندیدای اصلح بتوانیم سهمی بسزا در آینده شهر و دیارمان رقم بزنیم.