۲۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 2723
کد خبر: 84034839
۲ نفر

برچسب‌ها

کارخانه نوآوری تبریز توسط بخش خصوصی اداره می شود

تبریز- ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: کارخانه نوآوری تبریز با هزینه بخش خصوصی راه اندازی و اداره می شود.

عبدالرضا واعظی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: کارخانه نوآوری تبریز، محل تجمع شتاب دهنده ها و بستری برای شد صنعت و اقتصاد خواهد بود.

واعظی همچنین از تاسیس نخستین صندوق پژوهش و فناوری در آذربایجان شرقی با همکاری منطقه آزاد ارس در سال گذشته خبر داد و گفت: این صندوق تا یک میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان کمک کرد.

وی با بیان اینکه اولین خط اعتباری با اعتبار ۹ میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان استان در سال گذشته پرداخت شد، خاطرنشان کرد: در جریان آخرین سفر رییس دفتر رییس جمهوری به تبریز، ۲۷ میلیارد تومان اعتبار به صندوق اختصاص یافت.

در همین حال جانشین استاندار در هیأت اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری آذربایجان‌شرقی نیز به تازگی اعلام کرد با ایجاد کارخانه نوآوری در تبریز، امکان عرضه ایده‌ها و محصولات دانش‌بنیان، فناورانه و ارتباط صاحبان ایده با صاحبان صنعت فراهم می‌شود.

حمیدرضا قاسم‌زاده که به همراه شهردار تبریز از محل ایجاد کارخانه نوآوری بازدید می‌کرد، با اشاره به سفر هفته آینده معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به آذربایجان شرقی، اظهار داشت: در این سفر تفاهم‌نامه اولیه ایجاد کارخانه نوآوری در تبریز منعقد و کارهای اجرایی آن شروع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کارخانه نوآوری تاکنون در ۲ استان ایجاد شده است، افزود: رئیس جمهوری با توجه به اهمیت موضوع دستور دادند که این کار در استان‌های دیگر هم انجام شود.

قاسم‌زاده در خصوص محل راه‌اندازی کارخانه نوآوری تبریز، گفت: طی مذاکراتی که با شهرداری تبریز داشتیم، بخشی از مجموعه کارخانه برق لامع برای ایجاد این کارخانه و طرح‌های فناورانه دیگر اختصاص یافت.

وی با اشاره به قدمت تاریخی این مجموعه، تشریح کرد: به طور قطع شهرداری برای حفظ بافت تاریخی، مرمت و بازسازی این مجموعه تلاش خواهد کرد و با توجه به وجود ماشین‌آلات صنعتی و پیشینه درخشان کارخانه برق لامع، امکان ایجاد موزه صنعت نیز در این مجموعه وجود دارد که می‌تواند به یک جاذبه گردشگری هم تبدیل شود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =