خطیب جمعه دزفول: آزادی دینی و اعتقادی در فرانسه سلب شده است

دزفول- ایرنا- امام جمعه موقت دزفول با محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص) گفت: این اهانت نشان می‌دهد آزادی دینی و اعتقادی در فرانسه سلب شده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام حسین عبدالهی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) این شهر با بیان اینکه اهانت به پیامبر، اهانت به تمام ادیان آسمانی است، افزود: جسارت، توهین و بی‌ادبی نشریه شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) برای نخستین بار نبود.

وی ادامه داد: فرانسه خود را مهد آزادی می‌داند ولی به مقدسات یک و نیم میلیارد انسان جسارت می‌کند.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه یک بام و دوهوای فرانسه در جریان توهین به پیغمبر نمایان شد، گفت: هیچ کس نمی‌تواند موضوع هلوکاست را در فراسه مطرح کند ولی به راحتی در این کشور به پیامبر جسارت می‌شود.

وی با توصیه اهانت کنندگان به خواندن قرآن کریم افزود: یک دانشمند انگلیسی در کتاب پرفروش خود عنوان کرد ما داعشی‌ها را مولود مسلمانان را می‌دانیم اما هیچ وقت مسلمانان به پیغمبر ما مسیح اهانت نکرده‌اند.

حجت الاسلام عبدالهی بیان کرد: این دانشمند انگلیسی خطاب به اروپایی‌ها نوشته یادتان رفته مسیحیان به خاک مسلمانان در الجزایر، عدن، تونس، مصر، سودان و لیبی تجاوز کردند و تمام خاورمیانه را مستعمره خود قرار دادند.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه وجدان غربی‌ها گزینشی است، گفت: رژیم صهیونیستی هنوز هویت و قانون اساسی ندارد.

وی با اشاره به اینکه پیغمبر ناموس یک و نیم میلیارد مسلمان است، افزود: توهین به پیغمبر تاریانه به تن و جان مسلمانان و بازی با انبار باروت است.

کشور را با انتخابات آمریکا شرطی نکنیم

امام جمعه موقت دزفول درخصوص انتخابات ۱۳ آبان ریاست جمهوری آمریکا گفت: بنا به گفته تحلیلگران، آمریکا پرتنش‌ترین، عجیب ترین و بدترین انتخابات را در پیش رو دارد.

وی با بیان اینکه واژه جنگ، انقلاب، تجزیه و تقلب در این روزها بیشترین واژه‌های سیاسی آمریکا بوده‌اند، افزود: ترامپ می‌گوید فاسدترین انتخابات در پیش است و دموکرات‌ها قصد تقلب در این انتخابات را دارند.

حجت الاسلام عبدالهی شرطی کردن مسایل کشور با انتخابات آمریکا را زیانبار خواند و اظهارداشت: متاسفانه بعضی‌ها در کشور ستاد انتخاباتی جو بایدن شده‌اند و شعار دموکرات‌ها نظیر احترام به برجام و حقوق ایرانیان را برجسته می‌کنند.

امام جمعه موقت دزفول دوشیدن سایر ملت‌ها و تبعیض نژادی را ساختار آمریکایی‌ها دانست و گفت: آمریکا هیچ حرمتی برای مردم دیگر کشورها به ویژه ایرانیان قایل نیست.

وی با اشاره به خصومت آمریکایی‌ها با ایران افزود: این کشور می‌خواهد یکه تاز و آقای دنیا باشد و اجازه نمی‌دهد دیگر کشورها سرپای خود بمانند.

حجت الاسلام عبدالهی بیان کرد: اوباما و دیگر رییسان جمهور آمریکا صدها بار گفتند تمام گزینه‌ها در مورد ایران روی میز است؛ این جمله بوی خون و جنگ می‌دهد لذا شعار مرگ بر آمریکای ایرانیان پاسخی به این تهدیدها است.

وی افزود: ترامپ و بایدن هرکدام که روی کار بیایند به دنبال اتلاف وقت و گره زدن برجام یک به ۲ خواهند بود لذا امیدواریم سیاستمداران ما خطاهای بزرگ گذشته را تکرار نکنند.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه ایران در طول تاریخ ثابت کرده اهل تعامل است، گفت: باید بدانیم عنصر اصلی در رفع مشکلات تکیه بر توان داخلی است.

حجت الاسلام عبدالهی با اشاره به سفر رییس مجلس به خوزستان و دزفول گفت: این سفر، نخستین سفر رییس قوه مقننه بود و به شکلی دقیق بر طرح‌های دولت نظارت شد.

وی افزود: برخی قبل از سفر قالیباف شروع به تخریب و نیت خوانی کردند که جای تعجب داشت؛ گویا برخی نمی‌توانند حرکات جهادی را ببینند.

امام جمعه موقت دزفول خروجی این سفر را دمیدن روحیه امید و اعتماد مردم به مسوولان دانست و اظهارداشت: پل راهبردی میانرود دزفول در این سفر مورد بازدید قرار گرفت که امیدواریم با همت و پیگیری مسوولان شهرستان به اتمام برسد.

حجت الاسلام عبدالهی با اشاره به شیوع کرونا گفت: عزیزانی داشتیم که مظلومانه در جریان ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.

وی با قدردانی از تلاش جهادی کادر پزشکی در مقابله با کرونا افزود: انتظار می‌رفت مسوولان ارشد کشور  همانند معلمان، دانش آموزان و والدین آنها با زدن ماسک سال تحصیلی را آغاز می‌کردند.

امام جمعه دزفول با اشاره به روز جهانی سوادآموزی گفت: پنج درصد گروه زیر ۵۰ سال دزفول بی‌سواد هستند که امیدواریم این افراد با مراجعه به نزدیک ترین مدرسه از خدمات رایگان سوادآموزی استفاده کنند.

وی با اشاره به رقص و پایکوبی عده‌ای غیربومی در یکی از پارک‌های دزفول در ماه محرم گفت: کلیپ این رقاصی هنجارشکنانه در فضای مجازی منتشر شد که امیدواریم چنین اقداماتی دیگر در دزفول شهر دارالمومنین تکرار نشود.

نمازگزاران جمعه دزفول در پی اقدام موهن نشریه فرانسوی در توهین به ساحت پیامبر مکرم اسلام(ص) بعد از نماز جمعه، راهپیمایی و این اقدام را محکوم کردند.

نمازگزاران شعارهایی نظیر ” دشمن جسارت می‌کند، مکرون حمایت می‌کند”، ”مرگ یر هتاک بر پیغمبر”، ”محمد یا رسول الله” و ”روح منی جان منی پیامبر” سردادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =