برگزاری انتخابات مجلس در گلستان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی

گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی با وجود وضعیت قرمز و زردهای شیوع کرونا در شهرهای حوزه انتخابیه غرب استان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است.

عبدالرضا فاضل روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع چهار شهر برگزار کننده دور دوم مجلس انتخابات مجلس در گلستان، شهرهای بندرترکمن، بندرگز و کردکوی دارای وضعیت قرمز و گمیشان دارای وضعیت زرد شیوع کرونا است.

وی بیان کرد: علاوه بر حضور کارشناسان بهداشت، شعبه های اخذ ضدعفونی شده و اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده برای استفاده  رای دهندگان در دسترس قرار دارد.

برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که قرار بود در روز جمعه ۲۹ فروردین ۹۹ باشد به دلیل شیوع بیش از پیش بیماری ویروسی کورنا به امروز۲۱ شهریور امسال موکول شد

فاضل به وضعیت شیوع کرونا در دیگر شهرهای گلستان اشاره کرد و گفت: گرگان، علی‌آبادکتول، گنبدکاووس، گالیکش و مراوه‌تپه در وضعیت زرد و آق‌قلا، رامیان، آزادشهر، مینودشت و کلاله هم در وضعیت قرمز شیوع این بیماری دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حال حاضر ۲۷۲ بیمار کرونایی در مراکز و بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی.سی.یو) بستری بوده و ۲۹ نفر به دستگاه ونتیلاتور وصل شدند.

فاضل اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گلستان بستری، ۵۱ بیمار مرخص شده و چهار بیمار جان خود را از دست دادند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور گفت که تاکنون ۳۹۷ هزار و ۸۰۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۲ هزار و ۹۱۳ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا در پایان انتخابات دور اول حوزه انتخابیه غرب گلستان، عبدالجلال ایری ۲۱ هزار و ۱۸۳ رای و رجب‌محمد آبادی ۱۴ هزار و ۹۸۳ رای به دست آوردند و بدلیل کسب نکردن اکثریت آرا بخت خود را برای رسیدن به کرسی بهارستان فردا امتحان خواهند کرد.

در مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۱۸ هزار و ۷۳۷ نفر در انتخابات حوزه غرب گلستان شرکت کردند.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی شامل ۲ نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آباد، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه دارد.

در انتخابات دوم اسفند پارسال ۱۲۹ کاندیدا برای کسب هفت کرسی در ۶ حوزه انتخابیه گلستان خود را در معرض ارزیابی و انتخاب یک میلیون و ۳۳۰ هزار واجد شرایط رای دادن قرار دادند که ۷۱ هزار نفر از رای دهندگان رای اولی بودند.

دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز جمعه ۲۱ شهریور در حال برگزاری است.

استان گلستان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =