رییس بازرسی انتخابات بیجار: رای مردم امانتی گرانقدر است

سنندج - ایرنا - رییس هیات بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی بیجار گفت: به هر ۲ کاندیدا و مردم اطمینان میدهم که اخذ رای مردم، امانتی گرانقدر در بین دست اندارکاران انتخابات است.

کاظم کاظمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ۹۰ بارزس در شهرستان بیجار وظیفه نظارت بر ۱۱۲ شعبه اخذ رای را بر عهده دارند اظهار داشت: ماهیت اصلی بارزسی، حفاظت و حراست از آرای مردم در انتخابات است و بازرسان در این خصوص آموزش های لازم را دیده‌اند.

وی افزود: هر بازرس بر ۲ تا سه شعبه نظارت دارد و طبق چک لیست ۱۸ بندی که مهمترین آنها رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله اجتماعی، نظم شعبه، حضور نیروهای اجرایی و محل نگارش و صندوق را در هر شعبه مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: افراد منتخب بارزسی، از نیروهای بی طرف و مورد اعتماد انتخاب شده‌اند و این اطمینان به هر ۲ کاندیدا داده می‌شود که بارزسان هیچ دخل و تصرفی در روند رای گیری ندارند.

۱۱۲ شعبه اخذ رای در شهرستان بیجار آرای مردم را در دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمع آوری می‌کنند که شامل ۳۹ مورد ثابت و ۷۳ مورد سیار است.

در دور اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در بیجار، ۵۸ درصد واجدین شرایط شرکت داشتند و پیش‌بینی می‌شود در دور دوم نیز میزان مشارکت همبن حدود باشد.

براساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور، اخذ رای دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در ۱۰ حوزه انتخابیه از ساعت ۸ صبح امروز جمعه ۲۱ شهریور آغاز شده است.

دراطلاعیه شماره ۳۹ ستاد انتخابات کشور آمده است: به آگاهی می رساند اخذ رأی برای مرحله  دوم انتخابات یازدهمین  دوره مجلس شورای اسلامی درحوزه های انتخابیه «لنجان»، «سمیرم»، «کرج، اشتهارد و فردیس»، «دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره»، «اهواز، باوی، حمیدیه و کارون»، «زنجان و طارم»، «بیجار»، «کرمانشاه»، «اسلام آباد غرب و دالاهو» و «کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان»   در تمامی شعب  از ساعت ۸ صبح آغاز شد.

بر این اساس همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی، ماسک، خودکار شخصی و نیز رعایت پروتکل های بهداشتی در هنگام مراجعه به شعب اخذ رای ضروری است.

قرار بود دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۹ فروردین امسال برگزار شود که بدلیل شیوع ویروس کرونا به ۲۱ شهریور موکول شد.

بر اساس نتایج شمارش آرای حوزه انتخابیه شهرستان بیجار در مرحله اول ۳۷ هزار و ۲۷۴ رای صحیح داشت که حمدالله کریمی (نماینده دور دهم) با کسب ۶ هزار و ۸۴۷ رای و علیرضا زندیان با پنج هزار و ۸۳۴ رای نتوانستند آرای لازم را کسب کنند در نتیجه انتخابات در این حوزه به مرحله دوم کشیده شد.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که در انتخابات دوم اسفند تکلیف پنج کرسی‌ شامل ۲ کرسی حوزه سنندج، کامیاران و دیواندره، یک کرسی سقز و بانه، یک کرسی قروه و دهگلان و یک کرسی مریوان و سروآباد مشخص شد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =