نماینده مجلس: سه هزار حق التدریسی نهضت در آموزش و پرورش جذب می‌شوند

سنندج - ایرنا - نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی از موافقت وزیر آموزش و پرورش با جذب مجدد سه هزار نیروی شاغل در نهضت سواد آموزی که در آزمون استخدامی این وزارتخانه نمره نیاورده و مردود شدند در قالب حق التدریس و با هدف رفع مشکل این افراد خبر داد.

شیوا قاسمی پور روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جلسه تخصصی کمیسیون آموزش با وزرای آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات و فناوری مصوبات بسیار خوبی به تصویب رسید.

وی اضافه کرد: وزیر آموزش و پرورش با جذب مجدد سه هزار نهضتی مردود شده در آزمون و وزیر علوم و تحقیقات نیز با افزایش شرط سنی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان از ۲۲ سال به ۲۴ سال موافقت کرد که براین اساس متولدین اول مهر ۷۵ به بعد می توانند در دانشگاه فرهنگیان پذیرش شوند.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی بر لزوم بکارگیری مجدد پذیرفته نشدگان آزمون نهضتی ها تاکید کرد و افزود: با توجه به همکاری این افراد با مجموعه بزرگ آموزش و پرورش و نیاز به نیروی انسانی، می توان از این ظرفیت در قالب نیروهای حق التدریس استفاده کرد.

قاسمی پور تاکید کرد: کل مشمولان نهضت سوادآموزی برای شرکت در آزمون ۲۴ هزار نفر بودند که به جز ۳۰۰ نفر بقیه همه در آزمون شرکت کردند که تعدادی پذیرفته و تعدادی نیز مردود شدند تا قبل از استفساریه مجلس درخصوص مربیان پیش دبستانی کل مشمولان ۶۷ هزار نفر بودند.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به استفساریه‌ای که خرداد امسال، مجلس قبل انجام داد و شرط پرداخت حقوق از محل اعتبارات دولتی را برداشت، تعداد مشمولان زیاد شد که در حال آمارگیری از استان‌ها هستیم.

وی گفت: این افراد باید طبق قانون تا پایان برنامه ششم توسعه بکارگیری شوند و با رایزنی های صورت گرفته شرایط برای بازگشت سه هزار نهضتی مردود شده آزمون جهت بکارگیری مجدد در قالب نیروهای حق التدریس فراهم و مصوب شد.

دبیر اول کمیسیون آموزش مجلس بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و رفع نگرانی های خانواده ها تاکید کرد و افزود: وزارت آموزش و پرورش باید در کنار آموزش نیم نگاهی به موج سوم کرونا داشته باشند و با حداکثر توان و استفاده از دستورالعمل های بهداشتی، آموزش حضوری را در مدارس با اولویت سلامت دانش آموزان ومعلمان برقرار سازند هرچند که حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است.

شهرستان های سروآباد و مریوان با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفری در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده اند و یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند، نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی دبیر اول کمیسیون آموزش مجلس یازدهم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =