۵۰۰ نیروی پلیس امنیت مرحله دوم انتخابات در بیجار را تامین می‌کنند

سنندج - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی کردستان گفت: ۵۰۰ نیروی پلیس به صورت مستقیم تامین امنیت دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان‌ بیجار را عهده‌دار هستند.

سرهنگ رسول برزویی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هر انتخاباتی از چهار رکن امنیت، رقابت، مشارکت و سلامت تشکیل شده است، اظهار داشت: امنیت رکن رکین انتخابات است که نیروی انتظامی طبق رسالت خود و قانون جمهوری اسلامی این مهم را در هر انتخاباتی بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: در دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بیجار ۵۰۰ نفر از پرسنل فرماندهی انتظامی کردستان به صورت مستقیم عهده‌دار تامین امنیت ۱۱۲ شعبه اخذ رای هستند و بقیه عوامل نیز به صورت غیر مستقیم در این امر مشارکت دارند.

جانشین فرمانده انتظامی کردستان یادآور شد: پلیس این استان با تمام توان و با آمادگی کامل برای تامین امنیت این مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی پای کار است.

سرهنگ برزویی تاکید کرد: تامین امنیت انتخابات از جمله ماموریت‌های مهم و حساس نیروی انتظامی است و به حتم تمام همکاران ما با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم برای دستیابی به این امر تلاش خواهند کرد تا انتخاباتی سالم و در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزار شود.

وی به آمادگی پلیس کردستان در قبل، حین و بعد انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: در دور اول این انتخابات پلیس، فضایی سالم و امن را برای حضور پرشور مردم فراهم کرد که همین روند در دور دوم نیز در حال تکرار است.

۱۱۲ شعبه اخذ رای در شهرستان بیجار آرای مردم را در دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمع آوری می‌کنند که شامل ۳۹ مورد ثابت و ۷۳ مورد سیار است.

در دور اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در بیجار، ۵۸ درصد واجدین شرایط شرکت داشتند و پیش‌بینی می‌شود در دور دوم نیز میزان مشارکت همبن حدود باشد.

براساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور، اخذ رای دور دوم انتخابات مجلس یازدهم در ۱۰ حوزه انتخابیه از ساعت ۸ صبح امروز جمعه ۲۱ شهریور آغاز شده است.

دراطلاعیه شماره ۳۹ ستاد انتخابات کشور آمده است: به آگاهی می رساند اخذ رأی برای مرحله  دوم انتخابات یازدهمین  دوره مجلس شورای اسلامی درحوزه های انتخابیه «لنجان»، «سمیرم»، «کرج، اشتهارد و فردیس»، «دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره»، «اهواز، باوی، حمیدیه و کارون»، «زنجان و طارم»، «بیجار»، «کرمانشاه»، «اسلام آباد غرب و دالاهو» و «کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان»    در تمامی شعب  از ساعت ۸ صبح آغاز شد.

بر این اساس همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی، ماسک، خودکار شخصی و نیز رعایت پروتکل های بهداشتی در هنگام مراجعه به شعب اخذ رای ضروری است.

قرار بود دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۹ فروردین امسال برگزار شود که بدلیل شیوع ویروس کرونا به ۲۱ شهریور موکول شد.

بر اساس نتایج شمارش آرای حوزه انتخابیه شهرستان بیجار در مرحله اول ۳۷ هزار و ۲۷۴ رای صحیح داشت که حمدالله کریمی (نماینده دور دهم) با کسب ۶ هزار و ۸۴۷ رای و علیرضا زندیان با پنج هزار و ۸۳۴ رای نتوانستند آرای لازم را کسب کنند در نتیجه انتخابات در این حوزه به مرحله دوم کشیده شد.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که در انتخابات دوم اسفند تکلیف پنج کرسی‌ شامل ۲ کرسی حوزه سنندج، کامیاران و دیواندره، یک کرسی سقز و بانه، یک کرسی قروه و دهگلان و یک کرسی مریوان و سروآباد مشخص شد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =