حضور استاندار گلستان در ستاد انتخابات کردکوی، بندرگز و بندرترکمن

گرگان - ایرنا - هادی حق‌شناس استاندار گلستان به همراه تعدادی از مسوولین ستاد انتخابات استان امروز جمعه از چند شعبه اخذ رای دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرهای کردکوی، بندرترکمن و بندرگز میزبان دیدن کرد.

وی در این بازدیدها از روند اخذ رای مردم این شهرستان ها مطلع شد.

حق شناس ضمن گفتگو با عوامل اجرایی انتخابات، از اجرای پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی شعبه های اخذ رای این شهرستان قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا در پایان انتخابات دور اول حوزه انتخابیه غرب گلستان شامل شهرهای کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان، عبدالجلال ایری ۲۱ هزار و ۱۸۳ رای و رجب‌محمد آبادی ۱۴ هزار و ۹۸۳ رای به دست آوردند و بدلیل کسب نکردن اکثریت آرا بخت خود را برای رسیدن به کرسی بهارستان فردا امتحان خواهند کرد.

در مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۱۸ هزار و ۷۳۷ نفر در انتخابات حوزه غرب گلستان شرکت کردند.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی شامل ۲ نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آباد، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه دارد.

در انتخابات دوم اسفند پارسال ۱۲۹ کاندیدا برای کسب هفت کرسی در ۶ حوزه انتخابیه گلستان خود را در معرض ارزیابی و انتخاب یک میلیون و ۳۳۰ هزار واجد شرایط رای دادن قرار دادند که ۷۱ هزار نفر از رای دهندگان رای اولی بودند.

دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز جمعه ۲۱ شهریور در حال برگزاری است.

استان گلستان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =