رییس ستاد انتخابات اصفهان: گزارش تخلف نداشته‌ایم

اصفهان- ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر تخلفات انتخاباتی در این استان نداشته‌ایم و روند برگزاری خوب و عادی و طبیعی بوده است.

حیدر قاسمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی شعب رای گیری از ساعت هشت صبح امروز بصورت آنلاین کار خود را آغاز کردند و تا الان روند خوب و عادی و طبیعی داشته‌اند و مشکل خاصی گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه معمولات تخلفات بیشتر به زمان تبلیغات انتخاباتی برمی‌گردد خاطرنشان کرد: در این مورد هم مشکل خاصی به ما گزارش نشده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان درباره حضور رای دهندگانی از شهرهای دیگر و یا موضوع خرید و فروش آرا گفت: پیش بینی‌های لازم در این خصوص پیش از انتخابات انجام شده و ابلاغات لازم صورت گرفته اما تاکنون چنین موضوعی به ما گزارش نشده است.

قاسمی با اشاره به اینکه مراجع رسیدگی به تخلفات انتخاباتی نهادهای مختلفی هستند، تصریح کرد: ستاد پیشگیری از تخلفات، حوزه بازرسی، و هیات نظارت مسائل مرتبط با تخلفات را در صورت بروز بررسی و رسیدگی خواهند کرد.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه این است که طبق قانون، مدت اخذ رای ۱۰ ساعت است و در این مرحله با توجه مباحث بهداشتی و تاکیداتی درباره پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد تاکید شده که در مدت اعلام شده فرایند رای گیری انجام گیرد و احتمال کمی برای تمدید وجود دارد.

وی ادامه داد:  از تمام شهروندان واجد شرایط رای دادن در ۲ حوزه انتخابیه شهرستان‌های لنجان و سمیرم درخواست داریم که زمان خود را برنامه ریزی و مدیریت کنند تا در ساعات باقی مانده تا ساعت ۱۸ پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان درباره میزان مشارکت در شعب انتخابی این استان افزود: میزان مشارکت معمولا در مرحله دوم پایین‌تر از مرحله اول است، اما در این ۲ شهرستان با توجه به اینکه زمینه قومیتی وجود دارد و از آنجا که رفتار انتخاباتی مردم در ساعات پایینی تعریف می‌شود الان نمی‌توان ارزیابی دقیقی در این خصوص داشت، علاوه بر آن باید بدانیم که بطور معمول حساسیت‌ها در مرحله دوم کمتر از مرحله اول است.

به گزارش ایرنا،  رای‌گیری مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح روز جمعه در شهرستانهای سمیرم و لنجان آغاز شد که به تاکید رییس ستاد انتخابات استان اصفهان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هنگام مراجعه به شعب اخذ رای ضروری است.

در شهرستان لنجان سه حوزه اصلی و فرعی دارد که در آن ۱۳۹ شعبه فعال است و از این تعداد ۱۲۲ شعبه ثابت و ۱۷ شعبه سیار هستند، از تعداد مورد اشاره در شهرستان لنجان ۱۱۴ شعبه شهری و ۲۵ شعبه روستایی هستند.

چهار حوزه اصلی و فرعی در شهرستان سمیرم وجود دارد که ۶۵ شعبه در آن فعال است که از این تعداد ۴۴ شعبه بصورت ثابت و ۳۱ شعبه بصورت سیار فعالیت خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =