تیم جامعه پزشکی در مناطق محروم شیروان مستقر شد

بجنورد- ایرنا- فرمانده سپاه شیروان گفت: تیم جامعه پزشکی شامل ۱۵ پزشک و ۲۵ نفر کادر درمانی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در روستاهای محروم و عشایری این شهرستان مستقر شد.

سرهنگ عباسعلی ریحانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اینک این تیم شامل پزشکان متخصص قلب، داخلی، زنان و زایمان، داندانپزشک، پزشک عمومی، روانشناس، ماما و  بسیج حقوقدانان برای مشاوره و کلاس های حقوقی و غیره در منطقه سرداب مستقر شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح بهداشتی و درمانی ساکنان محروم روستاهای سرداب، سرانی، خیرآباد و کلاته زمان رایگان معاینه می شوند و حدود ۲۰۰ میلیون ریال دارو نیز توسط سپاه فراهم شده است گفت: ارائه خدمات درمانی به سه هزار نفر به مدت ۲ روز در این طرح هدف گذاری شده است.

ریحانی افزود: در اجرای این طرح که با هدف خدمات رسانی، محرومیت زدایی در حوزه بهداشت و درمان، معاینه پزشکی در مناطق عشایری و روستاهای محروم است، کل جمعیت این روستاها مدنظر است و فقط برای پیراپزشکی دانش آموزان هدف گذاری شده اند.

فرمانده سپاه شیروان گفت: این طرح با برنامه ریزی سپاه و با همکاری و مشارکت بسیج جامعه پزشکی، بسیج عشایری، فرمانداری و آموزش و پرورش اجرا می شود که سعی بر این در مراحل بعدی مابقی روستاهای محروم شهرستان نیز از این خدمات برخوردار شوند.

۱۸ هزار خانوار مشتمل بر ۶۸ هزار نفر از جمعیت شیروان در مناطق روستایی این شهرستان سکونت دارند.
مرکز این شهرستان ۱۵۷ هزار نفری خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =