عشایر حوزه انتخابیه دهلران آرای خود را در ۱۰ صندوق سیار ریختند

ایلام - ایرنا - مدیرکل امورعشایر استان ایلام گفت: ۱۰ شعبه سیار برای جامعه عشایری استان که واجد شرایط اخذ رای در حوزه انتخابیه دهلران هستند در نظر گرفته شده است.

فرشاد یاسمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شعب در کانون‌های عشایری زرین‌آباد دهلران، بدره، آبدانان و ماژین دره‌شهر مستقر شده‌اند.

وی اضافه کرد: هماهنگی‌های لازم با معاون سیاسی امنیتی استاندار به عنوان رییس ستاد انتخابات استان ایلام در خصوص رای‌گیری عشایر انجام شده است.

وی یادآور شد: عشایر واجد شرایط اخذ رای در حوزه انتخابیه دهلران شناسایی شده‌اند و از طریق ارسال پیامک کوتاه و فضای مجازی به آنها اطلاع‌رسانی شده است و همچنین مسوولان شهرستان‌های محل اسکان به دفعات در بین آنها برای مشارکت در انتخابات حضور یافته‌اند.

یاسمی یادآور شد: عشایر آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات را دارند و حتی در برخی شعب سیار تعدادی از عشایر معتمد به عنوان عوامل اجرایی حضور دارند و در زمره دست اندرکاران عوامل اجرایی شعب اخذ رای هستند.

وی گفت: جامعه عشایری استان ایلام کوچ درون استانی دارند و قشلاق و ییلاق عشایر در مناطق سردسیر و گرمسیر داخل استان است و عشایری که دوم اسفندماه در مناطق گرمسیر حوزه انتخابیه دهلران مستقر بوده‌ و رای داده‌اند، برای شرکت انتخابات این دوره شناسایی شده‌اند.

استان ایلام دارای ۹ هزار خانوار عشایری با جمعیت ۶۰ هزار نفر است. 

به گزارش ایرنا، حوزه انتخابیه دهلران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با ۷۲ درصد مشارکت، بیشترین میزان مشارکت را در سطح کشور داشت.

در حوزه جنوب هیچکدام از نامزدها موفق به اخذ ۲۰ درصد آرای ماخوذه و ورود مستقیم به مجلس نشدند و ۲ نامزد به دور دوم راه یافتند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار شد.

استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۲ کرسی آن متعلق به حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی است و یک کرسی متعلق به حوزه جنوبی شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

در حوزه شمال استان علی‌اکبر بسطامی با ۴۲ هزار و ۲۹۶ رای و سارا فلاحی با ۳۶ هزار و ۹۰۹ حائز بالاترین رای شدند که با تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان، به طور مستقیم به مجلس راه یافتند.

۴۵۱ هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه امسال بودند که این از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در حوزه شمالی و ۱۳۴ هزار نفر نیز مربوط به حوزه جنوبی استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =