امام جمعه همدان: اقتصاد درونگرا راهکار حل مشکلات است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: اقتصاد مقاوتی و درونگرا راهکار مفیدی برای حل مشکلات کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه همدان با بیان اینکه این راهبرد توسط رهبر معظم انقلاب سالها مطرح شده است اما جدی گرفته نمی شود، خاطرنشان کرد: تمام گرفتاری های کشور مربوط به تحریم نیست و نباید همه مشکلات کشور را به برجام گره زد. 

امام جمعه همدان با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی اضافه کرد: تامین معیشت مردم و کنترل قیمتها از وظایف دولت است و در این راستا دولت باید چشم انداز روشنی داشته باشد.

وی گفت: باوجود تاکید و توصیه رییس جمهوری در تریبون‌های مختلف نسبت به رفع مشکلات مردم اما این مسایل به درستی اجرا نمی‌شود.

خطیب جمعه همدان با تاکید بر اینکه همه مشکلات اقتصادی ناشی از برجام نیست افزود: مسوولان سرنوشت کشور را به نتیجه انتخابات آمریکا گره نزنند زیرا تاثیری بر وضعیت ما ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی با اشاره به اینکه عده ای سرنوشت کشور را در گرو انتخابات آمریکا می دانند گفت: پیروزی حزب جمهوری خواه یا دموکرات تاثیری بر وضعیت ما ندارد و هر ۲ آنها از یک قماش هستند. 

وی یادآوری کرد: مسوولان دلسوزانه مطالبات مردم را برآورده کنند و اگر نمی‌توانند گره گشایی کنند حداقل در کنار مردم باشند. 

امام جمعه همدان از قوه قضائیه و مقننه خواست وظیفه نظارتی خود را تقویت کنند و در حل و فصل گرفتاری‌های جامعه بیشتر سهیم شوند. 

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی از مسوولان استان خواست در نماز جمعه حضور پررنگتری داشته باشند و درد و دلهای مردم را گوش دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =