رییس ستاد انتخابات گلستان: تخلف انتخاباتی در استان مشاهده نشد

گرگان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات گلستان گفت: تاکنون گزارشی از هر گونه تخلف انتخاباتی رای دهندگان غرب این استان در مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نداشتیم.

عبدالرضا چراغعلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام فضای انتخاباتی در شهرستانهای غربی گلستان شامل بندرگز، گمیشان، ترکمن و کردکوی توسط عوامل ذیربط رصد می‌شود و اجازه اقدامات غیرقانونی یا تخلف داده نمی شود.

گفته می‌شود در برخی نقاط غرب گلستان و شرق مازندران طرفداران نامزدها از اهالی خواسته‌اند به کاندیدای مورد نظر آنها رای دهند و در این رابطه تسهیلاتی همچون پذیرایی و پرداخت وجه نقد را هم فراهم آورده‌اند.

رییس ستاد انتخابات گلستان بیان کرد: حتی از پلیس راه و راهور خواسته شده خودروهای جمعی مانند اتوبوس و مینی‌بوس که اقدام به جابجایی مسافر بین شهری و روستایی می کنند، کنترل تا در صورت سوء استفاده انتخاباتی از حرکت آنها در ادامه مسیر جلوگیری شود.

چراغعلی خاطرنشان کرد: گلستان جزو اولین استان‌هایی بود که به صورت آنلاین و بدون هیچ مشکلی در ۲۴۴ شعبه کار رای‌گیری از واجدیان شرایط را آغاز کرد و تاکنون حدود ۱۷ هزار از مجموع حدود ۱۹۸ هزار واجد شرایط رای دادن در شهرستانهای کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان با حضور در شعبات آرای خود را به صندوق‌ انداختند.

وی تاکید کرد: از آنجایی که احتمال تمدید زمان رای گیری بعد از ساعت ۱۸ کم خواهد بود، مردم حضورشان را به ساعت‌ پایانی موکول نکنند تا شاهد ترافیک و دیگر مشکلات احتمالی نباشیم.

وی تصریح کرد: انتخابات برای همه مهم است، اما در شرایط کنونی سلامت مردم مهمتر است که در اولویت مجریان، ناظران و سایر عوامل اجرایی به عنوان اصلی‌ترین اولویت قرار گرفته است.

چراغعلی گفت: هر ۲ نامزد از فعالان اجتماعی و نیروهای شناخته شده گلستان و حتی کشور هستند و انتظار داریم پس از پایان انتخابات و اعلام نتیجه طرفداران آنها رفاقت را جایگزین رقابت کنند.

به گزارش ایرنا در پایان انتخابات دور اول حوزه انتخابیه غرب گلستان، عبدالجلال ایری ۲۱ هزار و ۱۸۳ رای و رجب‌محمد آبادی ۱۴ هزار و ۹۸۳ رای به دست آوردند و بدلیل کسب نکردن اکثریت آرا بخت خود را برای رسیدن به کرسی بهارستان فردا امتحان خواهند کرد.

در مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  ۱۱۸ هزار و ۷۳۷ نفر در انتخابات حوزه غرب گلستان شرکت کردند.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی شامل ۲ نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آباد، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه دارد.

در انتخابات دوم اسفند پارسال ۱۲۹ کاندیدا برای کسب هفت کرسی در ۶ حوزه انتخابیه گلستان خود را در معرض ارزیابی و انتخاب یک میلیون و ۳۳۰ هزار واجد شرایط رای دادن قرار دادند که ۷۱ هزار نفر از رای دهندگان رای اولی بودند.

دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز جمعه ۲۱ شهریور در حال برگزاری است.

استان گلستان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =