کتاب «پنج پنجره» اثر نویسنده اهل زرندیه رونمایی شد

ساوه - ایرنا- آیین رونمایی از کتاب مجموعه اشعار «پنج پنجره» اثر شاعر و نویسنده اهل زرندیه که در پنج بخش غزل، اشعار آیینی، قطعه ها و اشعار پراکنده، اشعار طنز و اخوانیات به رشته تحریر در آمده است، برگزار شد.

 به گزارش ایرنا، در آیین رونمایی از این کتاب که با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ، هنر و ادبیات و شماری از مسئولان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه برگزار شد، «محمدعلی چراغی» نویسنده این اثر اظهار داشت: این مجموعه شعر را با نیت ترویج صلح و دوستی در پنج قاره کره زمین، پنج پنجره نامگذاری کردم.

وی افزود: قدیمی ترین شعر درج شده در این مجموعه مربوط به سال ۱۳۵۵ و جدیدترین قطعه شعر هم با موضوع ویروس کرونا در سال ۹۹ سروده شده است.

نویسنده کتاب پنج پنجره با قدردانی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به خاطر برگزاری مراسم رونمایی،  ارزش تاریخی این اثر را بیشتر از ارزش ادبی آن دانست.
چراغی گفت: وجود تشکل های فرهنگی و ادبی از جمله جامعه دانش آموختگان زرند مرکزی، انجمن وبلاگ نویسان، انجمن ادبی مهر، انجمن ادبی چهارشنبه های شعر، انجمن ادبی فانوس و انجمن ادبی زرندستان در پیشبرد سطح کیفی و کمی فرهنگی شهرستان موثر است و چاپ تعداد قابل توجهی کتاب و نشریات نشان از نتایج فعالیتهای فرهنگی صورت گرفته در سالهای اخیر دارد.

 از ویژگی های بارز کتاب پنج پنجره می توان به پی نوشت هایی که درباره اسامی اسطوره ای و تاریخی در قالب شعر اشاره کرد که برای دانش پژوهان و دانشجویان آگاهی بخش است.

از جمله اسطوره هایی که در این کتاب شعر به آنها پرداخته شده می توان به ایزد بانوی ناهید،  ملکشاه سلجوقی و خواجه نظام الملک در جیحون،  شهرزاد،  گردآفرید،  رابعه قزداری،  کتاب جوامع الحکایات،  کتاب فیه مافیه و چندین اثر ادبی تاریخی دیگر اشاره کرد.

شهرستان زرندیه با ۷۰ هزار نفر جمعیت از مراکز صنعتی و باغداری استان مرکزی محسوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =