مدرس حوزه: ابعاد شخصیتی آیت الله مدنی برای جوانان بازخوانی شود

همدان- ایرنا- عضو هیات مدیره موسسه شهید محراب آیت الله مدنی با اشاره به شخصیت همه جانبه آیت الله سید اسدالله مدنی گفت: ابعاد علمی، اخلاقی و اجتماعی این عارف مجاهد باید برای جوانان بازخوانی و بازگو شود.

حجت الاسلام قدرت الله نیازی پیش از خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی همدان اظهار داشت: آیت الله مدنی بهترین الگو و اسوه برای نسل امروز است که در دانشگاه ها و حوزه های علمیه در حال کسب دانش هستند.

وی تشریح ابعاد شخصیتی این عارف را وظیفه اساتید دانشگاه و حوزه علمیه ضروری دانست و گفت: بعد علمی این شخصیت قابل توجه است.

حجت الاسلام نیازی افزود: آیت الله مدنی را باید در قامت یک عالم دینی بدانیم زیرا ۱۰۶ سال پیش در آذرشهر تبریز در خانواده ای متدین به دنیا آمد و تحصیلات دینی در حوزه علمیه نجف ادامه داد و در همانجا موفق به برپایی چند کلاس درس شد و طلاب تشنه کلام و خطابه او بودند. 

عضو هیات مدیره موسسه آیت الله مدنی شهید محراب خاطر نشان کرد: این مجاهد نستوه برای خدا آموخت و برای رضای او به دیگران آموزش داد و حالا نوبت ماست که از آموزه هایش بهره مند شویم.

وی تاکید کرد: بعد دیگر این شهید فرزانه را باید از منظر خدمات اجتماعی مورد واکاوی قرار داد و آن را برای جوانان امروز بازخوانی و بازگو کرد تا حس مسوولیت پذیری را در وجود آنها برانگیخته کنیم.

این مدرس حوزه یادآوری کرد: قلم آیت الله مدنی در خدمت دین و مردم بود و جامعه از او سودمند شده است. 

شهید مدنی از سال ۱۳۴۲ با استقرار در منطقه دره مرادبیک همدان مبارزات انقلابی را علیه رژیم ستم شاهی رهبری می‌کرد. 

این مجاهد نستوه سرانجام در بیستم شهریور ۱۳۶۰ در ۶۸ سالگی پس از اقامه نماز در محراب نماز جمعه تبریز توسط منافقین به مقام رفیع شهادت نائل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =