نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیر رفع مشکلات مردم باشند

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، بااشاره به مشکلات مردم استان بخصوص پس از شیوع کرونا و اعمال تحریم‌های ظالمانه که از سوی نظام سلطه به کشور وارد شده است، گفت: مسوُولیت نمایندگان ما در این شرایط بسیار سنگین‌تر شده و باید سعی کنند هرچه بیشتر پیگیر رفع مشکلات مردم و جذب اعتبارات و امکانات بیشتر برای استان باشند.

ماموستا «عبدالرحمن مرادی» روز جمعه در جریان حضور در شعبه اخذ رأی در دبیرستان استقلال و انداختن رأی به صندوق در جمع خبرنگاران، پیگیری در تسریع کارهای عقب افتاده توسط نمایندگان مردم در مجلس را مورد تاکید قرار داد و افزود: مردم انتظار دارند نمایندگانشان با برنامه‌ریزی، شناخت مشکلات و اولویت‌بندی آنها در راستای رفع مشکلات و تنگناها بخصوص در حوزه اقتصادی تلاش کنند.

این روحانی اهل سنت در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، گفت: شرکت در انتخابات حق الناس است و بنابراین مردم باید با حضور فعال و به موقع در انتخابات شرکت کرده و با انتخاب نماینده‌ای اصلح در تعیین سرنوشت کشور خویش تأثیرگذار باشند.

انتخاب نماینده اصلح را وظیفه هر ایرانی دانست و گفت: انتخابات همواره باعث خشم و نگرانی دشمنان است و با استفاده از هر ترفندی درصدد کمرنگ جلوه دادن انتخابات یا جلوگیری از حضور مردم در این عرصه مهم هستند.

ماموستا مرادی تاکید کرد: انتخابات مایه تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است بنابراین حضور گسترده و پرشور مردم در انتخاب برکات و آثار بسزایی را برای انقلاب و نظام به همراه دارد.

وی در ادامه گفت: کاندیدایی که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده باشد صلاحیت ورود به مجلس را دارد اما در تعیین صالح و اصلح باید در نظر بگیریم که شرط اصلح بودن باید شجاع، مدیر و مدبر باشد و نسبت به نظام و ملت صادق باشد و وظیفه خود در مقابل پروردگار بزرگ را ادا کند.

مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۱ شهریور در ۲ حوزه انتخابیه کرمانشاه و اسلام‌آبادغرب و دالاهو برای انتخاب ۲ نماینده دیگر استان آغاز شد.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه تعداد شعب اخذ رای در این ۲ حوزه انتخابیه نسبت به دور نخست انتخابات کاهش پیدا نکرده است، گفت: در حوزه کرمانشاه ۶۰۰ شعبه و در حوزه اسلام آبادغرب و دالاهو ۱۸۳ شعبه جمع آوری آرا مردم را برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، با آرای ۶۶۱ هزار نفر از مردم استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، دوم اسفند ۱۳۹۸ تکلیف ۶ کرسی از هشت کرسی نمایندگی استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد اما رقابت در ۲ حوزه و بر سر ۲ صندلی دیگر به مرحله دوم کشید.

در دور نخست عبدالرضا مصری و محمد رشیدی از حوزه انتخابیه کرمانشاه، آرش زره‌تن لهونی از حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، علی رضایی از حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، سید جواد حسینی کیا از سنقروکلیایی و شهریار حیدری از حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب راهی خانه ملت شدند.

اما رقابت سلمان محمدی‌بابازیدی و ابراهیم عزیزی برای یک کرسی باقی‌مانده در شهرستان کرمانشاه و مجتبی بخشی‌پور و نادر نادری در حوزه اسلام‌آباد غرب و دالاهو به دور دوم کشید.

ابتدا بنا بود که انتخابات دور دوم ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را به هم ریخت و این انتخابات را هم پنج ماه عقب انداخت و به ۲۱ شهریور موکول کرد.