۳۲۰ بازرس بر شعب رای‌گیری شهرستان اهواز نظارت دارند

اهواز – ایرنا - رییس هیات بازرسی و انتخابات شهرستان اهواز گفت: ۳۲۰ بازرس بر شعبه‌های اخذ رای این شهرستان نظارت دارند و هر کدام مسئولیت سه یا چهار شعبه را برعهده گرفته اند.

به گزارش ایرنا حرج چلداوی جمعه با حضور در مسجد جوادالائمه در جمع خبرنگاران بیان کرد: چک لیستی در اختیار بازرسان قرارداده شده که عملیات فرآیند اخذ رای را از ساعات آغازین تا پایان انتخابات، شمارش آرا و پلمب صندوق را رصد می‌کنند.

وی افزود: انتخابات دور دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح آغاز شد و هیات های بازرسی، اجرایی و نظارت انتخابات با آمادگی کامل درتمام  شعب اخد رای حضور دارند.

چلداوی ادامه داد: تا این لحظه مشکل خاصی وجود ندارد و همه فعالان هیات‌های اجرایی، نظارت و بازرسان در شعب اخذ رای حضور دارند و امید است این مرحله با حضور با شکوه مردم به خوبی و در سلامت کامل برگزارشود.

رییس هیات بازرسی و انتخابات شهرستان اهواز گفت: در شهرستان اهواز حدود ۵۰۰ شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، تعداد شعب اخذ رای در این دوره از انتخابات در حوزه انتخابیه اهواز ۷۰۴ شعبه پیش بینی شده است.

با توجه به همه گیری ویروس کرونا، مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، مشمول پروتکل‌های بهداشتی است. در این مرحله، توزیع اقلام انتخاباتی همچون جزوه و تراکت و راه‌اندازی ستادهای انتخابات و کارناوال ممنوع است و تبلیغات انتخاباتی به صورت مجازی یا تبلیغات شهری و یا پخش سخنرانی در صدا و سیما انجام می‌شود.

مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار بود ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و خطرات ناشی از پیامدهای آن به ۲۱ شهریور موکول شد.

دور نخست انتخابات مجلس یازدهم، دوم اسفند ۹۸ و یک روز بعد از اعلام خطر شیوع ویروس کرونا در کشور برگزار شد.

خوزستان دارای ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که غیر از یک نماینده در حوزه انتخابیه اهواز، همه نماینده‌ها در مرحله اول مشخص شدند.

حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون سه کرسی نمایندگی در مجلس دارد که در مرحله نخست انتخابات که در دوم اسفند ماه برگزار شد، سید کریم حسینی و مجتبی یوسفی به عنوان نماینده راهی مجلس یازدهم شدند و شبیب جویجری و احمد سراج ۲ نامزد دیگر به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =