شرکت ساکنان تنها جزیره ایرانی دریای خزر در انتخابات مجلس

گرگان - ایرنا - همزمان با برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، با اعزام صندوق شعبه سیار اخذ رای شهرستان بندرترکمن به آشوراده تنها جزیره ایرانی دریای خزر، ایستگاه های شناور صیادی فرید پاک، مراکز حراست شیلات و پایگاه‌های شناور مرزبانی در پهنه آبی غرب استان گلستان، فرایند اخذ رای در این منطقه را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به جزیره آشوراده، با آغاز مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه غرب استان گلستان، ستاد انتخابات فرمانداری بندر ترکمن با بهره گیری از ۲ فروند قایق، صندوق سیار اخذ رای را برای کارکنان دولتی و نظامی و اندک بومیان جزیره ارسال کردند.

صندوق سیار رای گیری برای چند ساعت در محل مسجد جامع جزیره آشوراده مستقر می شود.

به گزارش ایرنا؛ جزیره آشوراده که در سال ۱۳۵۴ شمسی جزو نخستین مناطق زیست کره جهان معرفی و ثبت جهانی شد قبل از وقوع سیل سال ۱۳۷۲ با امکاناتی همچون پاسگاه ژاندارمری، شرکت تعاونی روستایی، مدرسه، مغازه، مسجد و حسینیه بیش از یک هزار نفر سکنه داشت که به مشاغل دامداری، کارگری، پیشه وری و ماهیگیری مشغول بودند اما با طغیان رود ولگا در روسیه و وقوع سیلاب این جزیره ایرانی خالی از سکنه شد هرچند هنوز اندک بومیانی در منطقه سکونت دارند.

گفتنی است از مجموع ۲۴۴ شعبه اخذ انتخابات امروز در حوزه انتخابیه غرب استان گلستان شامل شهرستانهای کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز ۱۴ شعبه سیار است.

رای گیری انتخابات دور دور مجلس که از ساعت ۸ صبح امروز آغاز شده تا ساعت ۶ عصر ادامه دارد .

در پایان انتخابات دور اول حوزه انتخابیه غرب گلستان، عبدالجلال ایری ۲۱ هزار و ۱۸۳ رای و رجب‌محمد آبادی ۱۴ هزار و ۹۸۳ رای به دست آوردند و بدلیل کسب نکردن اکثریت آرا بخت خود را برای رسیدن به کرسی بهارستان امروز امتحان خواهند کرد.

در مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  ۱۱۸ هزار و ۷۳۷ نفر در انتخابات حوزه غرب گلستان شرکت کردند.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی شامل ۲ نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آباد، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه دارد.

جزیره آشوراده در حوزه سرزمینی شهرستان بندرترکمن بدلیل جاذبه‌های بکر گردشگری و مزیت تولید خاویار دارای اهمیت اقتصادی است و تا گرگان مرکز استان گلستان کمتر از یک ساعت فاصله دارد.

استان گلستان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =