رییس کل دادگستری البرز: نامزدهای انتخاباتی به قوانین تمکین کنند

کرج - ایرنا - رییس کل دادگستری البرز گفت: انتظار ما از نامزدهای مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کرج ، اشتهارد و فردیس رعایت و تمکین قوانین انتخاباتی است.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی دادگستری البرز،حسین فاضلی هریکندی افزود:  برای برگزاری انتخابات مرحله دوم  یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اقدامات خوبی در ستاد پیشگیری و مقابله با جرائم انتخاباتی استان انجام گرفته است. 

وی با توصیه به نامزدهای انتخاباتی برای تمکین به نتیجه انتخابات تصریح کرد: هر کدام از نامزدها که واجد اکثریت آرا نشوند باید به قانون تمکین کرده و اگر اعتراضی  به نتایج انتخابات دارند از طرق پیش بینی شده در قانون اشکال و اعتراض خود را پیگیری کنند.
فاضلی هریکندی افزود: مسوولان قضایی و متولیان  انتخابات هیچ گونه بی نظمی و ناامنی به بهانه اعتراض، غیر از طریق قانونی را تحمل نخواهند کرد و برخورد قاطع در انتظار قانون شکنان خواهد بود.
وی ادامه داد: اقدامات و تحرکات نامزدها و هواداران آنها توسط دستگاه های انتظامی و اطلاعاتی در هماهنگی با دستگاه قضایی رصد و با توجه به اختصاص شعب ویژه برای جرایم انتخاباتی در دادسرا و دادگاه، با هر نوع بی نظمی برخورد سریع و قاطع انجام خواهد شد. 

ستان البرز با ۲ حوزه انتخابیه و ۶ شهرستان ، جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارد که ۱۱۵ نامزد در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به رقابت پرداختند. 

این استان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که در مرحله اول " مهدی عسگری" و " علی حدادی " به ترتیب به عنوان نمایندگان مردم از  حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد و  حوزه انتخابیه طالقان، نظرآباد و ساوجبلاغ به مجلس شورای اسلامی راه یافتند. 

در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس که دارای ۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است رقابت بین " فاطمه آجرلو" و " علیرضا عباسی" به دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی کشانده شد. 

حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد مشمول شرایط قانونی برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرج سه هزارنفر مامور محافظت از صندوق های اخذ رای بودند.  انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  روز جمعه دوم اسفندماه سال ۹۸ در سراسر کشور برگزار شد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =