وزیر دفاع: شهید شهریاری اسوه و الگوی جوانان در اخلاق و پشتکار است

زنجان – ایرنا – وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: شهید شهریاری اسوه و الگوی جوانان در اخلاق و پشتکار است و تولید سریال از زندگی این شخصیت برجسته، کار باارزشی در گرامیداشت یاد این شهید است که جای تشکر دارد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی شامگاه پنجشنبه در جریان بازدید از تصویربرداری سریال شهید مجید شهریاری در زنجان، افزود: ‌امیدواریم این سریال در خور شأن این شهید بزرگوار باشد و از مسئولان استان می‌خواهم نهایت همکاری را برای تولید این کار داشته باشند.

وی با اشاره به مشارکت وزارت دفاع در ساخت سریال شهید شهریاری تصریح کرد: ‌شهدا نزد خداوند زنده‌اند و صاحب بهترین روزی‌ها، ‌از همین رو باید قدردان جایگاه شهدا باشیم.

وزیر دفاع با تلاوت آیه «ولاتحسبنّ الّذین قتلوا فی سبیل اللّه امواتاً بل احیاءٌ عند ربّهم یرزقون» خاطرنشان کرد:‌ در این آیه تأکید شده است ‌که "(ای پیامبر!) هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند" و این یعنی جایگاه شهدا نزد خداوند بسیار بالاست.

‌ به گزارش ایرنا قرار است این سریال علاوه بر روایت زندگی‌نامه شهید دکتر مجید شهریاری از بدو تولد، اتفاقات و دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور را نیز بازگو کند و نشان دهد مصرف انرژی هسته‌ای تنها ساخت بمب اتمی نیست بلکه این فناوری با ابعاد مختلف زندگی انسان به‌ویژه بیماران سرطانی در ارتباط است و به بهبود وضعیت جسمانی آنها کمک می‌کند.

لازم به ذکر است سریال شهید دکتر مجید شهریاری، در ۳۰ قسمت در مدت یک سال با مشارکت سازمان انرژی اتمی، استانداری زنجان و  صدا و سیمای مرکز زنجان تولید خواهد شد.

"مجید شهریاری" استاد دانشگاه شهید بهشتی و از دانشمندان هسته‌ای ایران بود که در سال ۱۳۴۵ در زنجان متولد شد و در هشتم آذر ماه ۱۳۸۹ توسط منافقان در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید.

این دانشمند هسته‌ای در زمانی که کشورهای صاحب فناوری هسته‌ای پزشکی، ایران را از نظر صفحات سوخت هسته‌ای که در تولید رادیوداروها کاربرد دارد تحریم کرده بودند توانست با همکاری دیگر دانشمندان هسته‌ای کشورمان صفحات سوخت با غنای ۲۰ درصد را در کشور بومی‌سازی کند و به این ترتیب یکی از مشکلات بیماری سرطانی را از بین ببرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =