شلیک موشک سطح به سطح «نصر» در رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش

تهران - ایرنا - سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ارتش ۹۹ گفت: یگان‌های شناوری نیروی دریایی ارتش با استفاده از موشک کروز نصر، اهداف سطحی خود در دریا را منهدم کردند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار دوم شهرام ایرانی با اعلام این خبر، افزود: در ادامه برگزاری مراحل اصلی رزمایش ذوالفقار ارتش ۹۹، یگان‌های شناور سطحی نیروی دریایی ارتش با اجرای آتش موشکی اهداف سطحی خود در دریا را مورد اصابت قرار دادند.

وی ادامه داد: در این مرحله از رزمایش ناو موشک انداز نجم با شلیک موشک کروز «نصر» هدف سطحی تعیین شده در دریا را با موفقیت مورد اصابت و انهدام قرار داد.

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش با بیان اینکه سناریوهای مختلف و پیچیده‌ای در این رزمایش برای مطابقت آن با عرصه رویارویی واقعی اجرا شده است، گفت: طراحی‌های متعددی در این رزمایش انجام شده است که بسیاری از آنها به دلیل رعایت ملاحظات رسانه‌ای نخواهد شد.

به گزارش ایرنا،  مرحله اصلی رزمایش مشترک بزرگ ذوالفقار ۹۹ ارتش، از صبح روز گذشته - پنجشنبه-  با رمز مقدس یا «سیدالشهداء(ع)» و با شعار «امنیت پایدار در سایه اقتدار دفاعی» با  گسترش یگان‌های شناور سطحی و زیر سطحی و یگان‌های پروازی نیروی هوایی و دریایی ارتش و با حضور نیروهای جوان در دریای عمان آغاز شد و به مدت سه روز ادامه دارد.  این رزمایش با گسترش شناورهای سطحی و زیر سطحی و یگان‌های پروازی نیروی دریایی، سامانه‌های راداری و موشکی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، یگان‌هایی از نیروی زمینی و جنگنده های نیروی هوایی در دریای عمان با فرماندهی قرارگاه ذوالفقار ارتش و با حضور ناظران قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش گستره رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش ۲ میلیون کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار ۱۰درجه شمالی است. در این رزمایش طرح‌های تاکتیکی آفندی و پدافندی برای حراست از آب‌های سرزمینی کشورمان و حفظ خطوط مواصلاتی، برخی از مهمترین سامانه‌های رزمی از جمله موشک های کروز سطح به سطح و ساحل به دریا، اژدر، موشک‌های هوابه‌سطح و سطح به هوا و سامانه‌های راکت انداز از روی شناورهای سطحی، زیر سطحی، یگان های پروازی و پهپاد مورد آزمایش قرار  می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =