ناظران بهداشتی در شعب انتخابات استان اصفهان حضور دارند

اصفهان - ایرنا - دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: در شعب اخذ رای مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی علاوه بر عوامل اجرایی، یک ناظر بهداشت برای نظارت بر رعایت موارد پیشگیرانه و موازین بهداشتی بیماری کووید-۱۹ حضور دارد.

علی اصغر رفیعی‌نژاد روز جمعه در گفت‌ و گو با ایرنا در محل ستاد انتخابات استان اصفهان افزود: این ناظران موارد بهداشتی را به رای دهندگان یاد آوری می‌کنند.

وی تاکید کرد: همه رای دهندگان لازم است که با ماسک وارد شعب رای گیری شوند، خودکار شخصی همراه داشته باشند، فاصله حداقل ۲ متر را با دیگر اشخاص رعایت کنند و تا حد ممکن برای جلوگیری از ازدحام احتمالی در ساعات پایانی رای گیری، ساعات اولیه و یا در میانه روز پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری اصفهان با بیان اینکه ثبت اثر انگشت در این مرحله وجود ندارد اضافه کرد: رای دهندگان از همراه بردن اطفال در محل‌های رای گیری بطور جدی خودداری کنند و قبل و بعد از حضور در پای صندوق‌های رای دستان خود را با آب و مواد ضدعفونی کننده بشویند.

رفیعی نژاد گفت: مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح روز جمعه در ۲ حوزه انتخابیه شهرستان‌های سمیرم و لنجان آغاز شد و مقدمات، تدارک، پشتیبانی و صدور احکام این رویداد بخوبی انجام گرفت.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری اصفهان تصریح کرد: در شهرستان لنجان سه حوزه اصلی و فرعی دارد که در آن ۱۳۹ شعبه فعال است و از این تعداد ۱۲۲ شعبه ثابت و ۱۷ شعبه سیار هستند.

رفیعی‌نژاد با اشاره به فرایند رای گیری در شهرها و روستاها ادامه داد: از تعداد مورد اشاره در شهرستان لنجان ۱۱۴ شعبه شهری و ۲۵ شعبه روستایی هستند.

وی درباره حوزه انتخابیه شهرستان سمیرم اظهارداشت: چهار حوزه اصلی و فرعی در این خطه وجود دارد که ۶۵ شعبه در آن فعال است که از این تعداد ۴۴ شعبه بصورت ثابت و ۳۱ شعبه بصورت سیار فعالیت خواهند کرد.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان افزود: از این تعداد ۲۷ شعبه شهری و ۳۸ شعبه روستایی هستند و تمامی شعب نامبرده در ۲ شهرستان به سامانه(سیستم) جامع انتخابات متصل هستند و در رای ساعت مقرر کار خود را آغاز کردند.

رفیعی‌نژاد اضافه کرد: احراز هویت رای دهندگان بصورت الکترونیکی و با دستگاه احراز هویت متمرکز است.

وی درباره مدت زمان رای گیری در شعب انتخابی اظهارداشت: طبق اعلام ستاد انتخابات کشور و مطابق با قانون، مدت اخذ رای ۱۰ ساعت است و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی به نظر نمی‌رسد که امکان تمدید ساعات رای گیری وجود داشته باشد.

به گزارش ایرنا، دومین دور انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۱ شهریور همزمان در ۹ استان و  ۱۱ حوزه انتخابیه سمیرم، کرمانشاه، اسلام آبادغرب و دالاهو، لنجان، بیجار، دهلران، کرج، کردکوی، اهواز، میانه و زنجان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =