حفظ سلامت اهالی غرب گلستان در انتخابات دور دوم مجلس مورد توجه است

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت که در کنار تاکید بر برگزاری انتخابات سالم و بدون شبهه، حفظ سلامت رای دهندگان و اهالی غرب استان و ضرورت اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در انتخابات امروز این منطقه مورد توجه است.

هادی حق‌شناس روز جمعه در کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات گلستان اظهار داشت: مصوبات ستاد ملی کرونا در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه غرب گلستان رعایت می شود و ساکنان این شهرها برای شرکت در فرایند اخذ رای نگران سلامت خود نباشند ولی مراقبت داشته باشند.

وی بیان کرد: در تمام ۲۳۰‌ شعبه ثابت و ۱۴ شعبه سیار انتخابات امروز چهار شهرستان غربی استان گلستان، کارشناسان و عوامل دانشگاه علوم پزشکی برای نظارت بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی حضور دارند.

استاندار گلستان همچنین به ساکنان شهرستانهای کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان توصیه کرد برای جلوگیری از شلوغی صندوق ها، حضور در شعب اخذ رای را به ساعات پایانی موکول نکنند.

حق‌شناس یادآور شد: احتمال تمدید ساعت رای‌گیری بعد از ساعت ۱۸ (مهلت قانونی فعالیت شعب اخذ رای) کم است.

وی از طرفداران ۲ نامزد این مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی در غرب گلستان خواست برای جلوگیری از تجمعات و کاهش احتمال شیوع کرونا، پس از پیروزی در انتخابات از راه‌اندازی کارناوال‌ جشن و شادی خودداری کنند.

۲۴۴ شعبه مستقر در کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان آرای مردم را برای انتخابات نماینده این حوزه انتخابیه اخذ می کنند.

۱۹۸ هزار نفر در حوزه انتخابیه غرب گلستان واجد شرایط رای دادن هستند و رای گیری تا ساعت ۱۸ عصر ادامه دارد.

در پایان انتخابات دور اول حوزه انتخابیه غرب گلستان، عبدالجلال ایری ۲۱ هزار و ۱۸۳ رای و رجب‌محمد آبادی ۱۴ هزار و ۹۸۳ رای به دست آوردند و بدلیل کسب نکردن اکثریت آرا بخت خود را برای رسیدن به کرسی بهارستان امروز امتحان خواهند کرد.

در مرحله اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  ۱۱۸ هزار و ۷۳۷ نفر در انتخابات حوزه غرب گلستان شرکت کردند.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی شامل ۲ نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آباد، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه دارد.

در انتخابات دوم اسفند پارسال ۱۲۹ نامزد برای کسب هفت کرسی در ۶ حوزه انتخابیه گلستان خود را در معرض ارزیابی و انتخاب یک میلیون و ۳۳۰ هزار واجد شرایط رای دادن قرار دادند.

استان گلستان حدود ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =