فرماندار بیجار: روند انتخابات با آرامش کامل در حال برگزاری است

سنندج - ایرنا - فرماندار شهرستان بیجار گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، روند اخذ رای و برگزاری انتخابات در شهرستان در حالت آرامش است.

به گزارش ایرنا، علی اکبر ورمقانی روز جمعه پس از شرکت در دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبق آخرین گزارش از ۱۱۲ شعبه بیجار، مردم با نظم و حفظ فاصله اجتماعی در شعبه حضور می‌یابند و توصیه می‌شود در ساعات اولیه برای رای گیری مراجعه کرده تا از تجمعات آخر وقت در شعبه‌ها جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: همزمان با ۹ حوزه رای گیری در سراسر کشور، دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان بیجار از صبح امروز آغاز شد و بیش از ۲ هزار نفر عوامل اجرایی برای برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این شهرستان مشارکت دارند.

فرماندار بیجار گفت: تمهیدات لازم جهت برگزاری هرچه بهتر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای اتخاذ شده است.

ورمقانی با اشاره به اینکه در این دوره، حد نصاب اخذ رأی وجود ندارد و هر کدام از کاندیداها که بیشترین رای را اخذ نمایند، به مجلس شورای اسلامی راه خواهند یافت یادآور شد: در هر شعبه بین ۱۵ تا ۱۹ نفر در قالب عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی و انتظامی حضور دارند.

وی تاکید کرد: از این ۱۱۲ شعبه اخذ رای، ۳۹ مورد آن ثابت و ۷۳ صندوق نیز سیار پیش‌بینی شده است و واجدان شرایط رای در این شهرستان باید نماینده خود در مجلس شورای اسلامی را از بین ۲ نامزد راه یافته به دور دوم انتخاب کنند.

فرماندار بیجار با اشاره به اینکه ۴۱ صندوق اخذ رای شهری و ۷۱ مورد نیز روستایی است، افزود: تنها مرجع رسمی اعلام نتایج انتخابات، فرمانداری است که آن هم بعد از جمع بندی تمام آرا و ثبت نهایی نتیجه و تایید سلامت انتخابات توسط هیأت نظارت شورای نگهبان به اطلاع مردم خواهد رسید.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر بیجار قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =