درخشش کارگردان میاندوآبی در جشنواره فیلم و عکس آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب‌ گفت: فیلم پویانمایی "مرد ماهی‌گیر و دردسر بزرگ" به کارگردانی '"رامین دانشمند" از این شهرستان عنوان برترین اثر سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس آذربایجان‌غربی را به خود اختصاص داد.

محمود نیک‌مرام روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز گذشته در مراسم اختتامیه معرفی برگزیدگان سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس آذربایجان‌غربی که با حضور جمعی از مسوولان استانی، هنرمندان، عکاسان و پیشکسوتان عرصه سینما و فیلم استان در ارومیه برگزار شد، با تشخیص هیات داوران عنوان برترین فیلم پویانمایی به این اثر از میاندوآب‌ اهدا شد.

وی با اشاره به اینکه موضوع این فیلم در خصوص مسایل زیست محیطی است، افزود: این پویانمایی در مورد زندگی حیوانات جنگل است که یکی از آنها بر اثر برخورد با یک بطری خالی آب معدنی از بین رفته است.

وی بیان کرد: چون مرد ماهی‌گیر این کار را انجام داده، حیوانات جنگل سعی در دستگیری و محاکمه وی دارند که در نهایت مرد ماهی‌گیر به اشتباه خود پی برده و مجبور می‌شود، دیگر وارد جنگل و طبیعت نشود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میاندوآب‌ با بیان اینکه "غلامرضا قلیان"، "سینا درویشی"و "بهمن محمودی" از هنرمندان میاندوآبی گویندگان و "رامین دانشمند" نویسنده این پویانمایی است، اظهار داشت: "دانشمند" از هنرمندان هنرهای نمایشی و فیلم‌ساز شهرستان میاندوآب بوده و امسال چندین اثر دیگر از این هنرمند به جشنواره‌های بین‌المللی ارسال شده‌است.

نیک‌مرام گفت: همچنین در بخش عکس هم آثار مربوط به چهار نفر از هنرمندان میاندوآبی جزو آثار راه یافته به سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس استان بود که آثار رامین دانشمند حایز رتبه برتر شد.

۸۴۲ اثر به دبیرخانه سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس ارسال شده بود که از این تعداد ۷۵۶ اثر عکس است که از این تعداد ۴۵۴ اثر تک عکس و ۲۷ مجموعه ۳۱۱ قطعه‌ای از ۶۵ عکاس مرد و ۲۳ عکاس زن ارسال شده بود.

عکس‌های ارسالی از شهرستان‌های ارومیه، میاندوآب، مهاباد، ماکو و خوی بوده است.

همچنین ۸۶ فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد ۵۴ فیلم داستانی، ۲۳ فیلم مستند، پنج فیلم تجربی و سه فیلم انیمیشن بود.

فیلم های ارسالی از ۹ فیلم‌ساز خانم و ۴۶ فیلم‌ساز مرد و از شهرستان‌های چالدران، میاندواب، اشنویه ، چایپاره، ماکو، مهاباد و سردشت بود.

سیزدهمین جشنواره فیلم و عکس آذربایجان‌غربی قرار بود اسفندماه سال گذشته باحضور هنرمندان و فیلم سازان استان برگزار شود ولی شیوع بیماری کرونا مانع برگزاری این جشنواره شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha