۲۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۹:۵۵
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84034603
۰ نفر

برچسب‌ها

دعوت فرهنگیان البرز از مردم با حضور پرشور در انتخابات

کرج - ایرنا - تشکل های مختلف فرهنگیان استان البرز با انتشار بیانیه هایی در شبکه های اجتماعی از مردم آگاه و فهیم حوزه انتخابیه کرج ،اشتهارد و فردیس خواستند با رعایت پروتکل های بهداشتی در مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همچون انتخابات گذشته حضور پرشوری داشته باشند.

دربرخی از این بیانیه ها آمده است که معلمان در جامعه نقش پیوندی و تاثیر گذاری دارند که مهمترین هدف آنان اعتلای تعلیم و تربیت و توسعه کشور است لذا دراین دوره از انتخابات در فضای مجازی تلاش می کنند تا سطح مشارکت خانواده آموزش و پرورش دراین همایش سیاسی ملی دراین وضعیت کرونایی بالا باشد.

فرهنگیان اعلام آمادگی کردند که این دوره از انتخابات با شیوع بیماری کرونا همراه شده اما همه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی درپای صندوق های رای حاضر می شویم تا باردیگر به دشمنان ثابت کنیم که پشتیبان انقلاب و نظام هستیم.

پیام های فرهنگیان درفضای مجازی نشان ازاین دارد که انتخابات یک رفراندوم است که با هدف پشتیبانی از آرمان های انقلاب و نظام اسلامی صورت می گیرد که همه ما باید درآن شرکت کنیم تا امنیت و اقتدار ایران حفظ شود.

حماسه ای دیگر

مسوول سازمان بسیج فرهنگیان استان البرز در این زمینه گفت: جضور پرشور فرهنگیان این استان در مشارکت جویی مردم در صحنه حماسی آفرینی انتخاباتی در شبکه های اجتماعی تحسین برانگیز است.

 مجتبی آمرکاشی با اشاره به اینکه فرهنگیان درگام دوم انقلاب رسالت خطیری بر دوش دارند، اظهارداشت: در گام دوم انقلاب نیز به دنبال تشکیل مجلسی پرشور هستیم تا مردم نمایندگانی را انتخاب کنند که با وضع قوانین گره از مشکلات بازشده و سبب رشد اقتصادی کشور شوند.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه دشمن محاصره را تنگ تر کرده و شاهد تحریم های ظالمانه ای هستیم در شرایط فعلی باید با وحدت و همراهی اقدامات سازنده ای را دراین زمینه در پیش گرفت.

 وی تصریح کرد: درپیام های منتشر شده از فرهنگیان این مطلب مهم به چشم می خورد که ما درانتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی درپای صندوق های رای حاضرمی شویم تا بگوییم ما به وظیفه خودعمل کردیم و حال نوبت نمایندگان مجلس است که به مطالبات مردم و رهبری درخانه ملت پاسخ دهند.

آمرکاشی خاطرنشان کرد: حضور اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان در پای صندوق های رای در خنثی کردن توطئه های دشمنان نقش بسزایی دارد پس باید برای شکست دشمنان به یاد شهدای گرانقدر از جمله شهید حاج قاسم سلیمانی یا علی دیگری گفت.

وی یادآورشد: مردم با حضور در پای صندوق های رای بهترین ها را انتخاب می کنند تا گام های موثری در سایه وحدت برای حل مشکلات برداشته شود.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان البرز ادامه داد: نماینده ای که به مجلس راه می یابد در برابر تمام کشور مسوول است و نامزدها باید به وعده هایی که می دهند پای بند باشند.

وی تاکید کرد: فرهنگیان استان البرز فردا به همراه دانش آموزان واجد شرایط رای به پای صندوق های رای می آییند و بار دیگربا امام و شهدا تجدید میثاق می کنند.

فرهنگیان ازپایگاه جتماعی بالایی درجامعه برخورداربوده و میزان اعتماد به فرهنگیان درجامعه بالاست لذا به تبع این اعتماد انتظار ایفای نقش فعالانه از جامعه تاثیر گذار فرهنگیان می رود.

همیشه دربحث انتخابات دو موضوع  مهم حضور و مشارکت حداکثری و دیگری انتخاب درست و آگاهانه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد که در آماده سازی آن فرهنگیان نقش تاثیرگذاری دارند.

با نگاهی کوتاه به انتخابات گذشته می توان به نقش بی نظیر فرهنگیان پی برد که چگونه در راستای فراهم سازی زمینه های یک انتخاب پرشور و حماسی و همچنین مشارکت حداکثری در پای صندوق های رای بدون هیچ چشم داشتی، انجام وطیفه می کنند.

فرهنگیان با آگاهی ازشرایط سیاسی خارجی و داخلی علیرغم مشکلات عدیده ای که درصنف خود با آن دست وپنجه نرم می کنند اما درعرصه آموزشی، تربیتی ومشارکت سیاسی به مسائل نگاه رشد،توسعه وبالندگی جامعه در ابعاد مختلف و تربیت نسلی با نشاط ،مشارکت جو و مسئولیت پذیردارند.

فرهنگیان استان البرزنیزدرهمه انتخاباتی که طی ۴۰ سال گذشته برگزارشده سنگ تمام گذاشته اند زیرا معتقدند که مشارکت آنان دربصیرت افزایی، انتخاب آگاهانه، شورو نشاط انتخابات و همچنین برگزاری انتخابات درواقع ادای دین به امامو شهدا و پاسداری از مملکت و ارزش ها و دستاوردهای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

همکاری همیشگی

رییس انجمن اسلامی معلمان البرزگفت: معلمان و مدیران مدارس در همه استان ها از جمله استان البرز دربرگزاری انتخاباتی که برگزارمی شود، همکاری دارند.

منوچهراتابکی با اشاره به لینکه مدیران آینده کشور و کسانی که سکان امور  کشور را بدست خواهند گرفت زیر چتر فکری  معلمان و مدیران به مدارج علمی ، اداری ، کشوری و لشکری خواهند رسید لذا حضور آنان درعرصه انتخابات نیز یک نوع آموزش در حوزه مشارکتی است که همه باید درامور سیاسی و اجتماعی مشارکت داشته باشیم.

وی بیان داشت: معلمان درجامعه نقش پیوندی و تاثیر گذاری دارند که مهمترین هدف آنان اعتلای تعلیم و تربیت و توسعه کشوراست لذا در این دوره از انتخابات کوشش کردند تا سطح مشارکت خانواده آموزش و پرورش در این همایش سیاسی ملی بالا باشد.

وی خاطرنشان کرد: مثل گذشته فرهنگیان استان البرز در صحنه انتخابات ۲۱ شهریورماه ۹۹ در قالب رای دهنده یا عوامل اجرایی و نظارتی درشعبه های اخذ رای حاضر شده اند تا به وظیفه ملی خود عمل کنند.

اتابکی یادآورشد: معلمان همواره به رغم مشکلاتی که دارند، تلاش برحفظ فضای سیاسی کشوررا دارند.

وی تصریح کرد: دراین انتخابات حساس که همه نگاه دشمنان به حضور و مشارکت مردم در پای صندوق های رای معطوف شده ، فرهنگیان البرز پای کارآمده اند تا خط قرمز روی اهداف پوچالی آنان که کم رنگ کردن انقلاب و کاهش مقبولیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در بین مردم است بکشند.

رییس انجمن اسلامی معلمان استان البرزادامه داد: بیش از ۷۰ درصد عوامل اجرایی انتخابات از فرهنگیان هستند که در شعب اخذ رای و در بخش نظارتی فعالیت می کنند

حضوری غرورآفرین

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرزهم مشارکت فرهنگیان درعرصه انتخابات را غرورآفرین دانست و گفت: به فرموده معمارکبیرانقلاب اسلامی " مجلس در راس امور است " پس همه ما باید دربرگزاری باشکوه این انتخابات سهیم باشیم.

سالار قاسمی اظهارداشت: مشارکت درانتخاب نمایندگان و انتخاب اشخاصی که مجلس را تشکیل می دهند، اگر مقتدر باشند باعث بهبود امور کشور و اگر ضعیف باشند موجب اختلال درامور کشور می شود.

وی بیان داشت: مشارکت مردم برای حفظ امنیت و ثبات کشورامری ضروری است که فرهنگیان در هر دوره از انتخابات به این رسالت خطیرعمل می کنند.

 وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم در انتخابات نشانه حمایت آنان ازنظام است وخاطرنشان کرد:  از بعد بین المللی نیزاین مشارکت باعث تحکیم نظام و نشان دهنده پشتوانه مردمی آن است.

وی یادآورشد: آموزش و پرورش بزرگترین فصل مشترک بین دولت و ملت است و بیشترین حلقه اتصال حاکمیت و نظام با ملت و مردم و توده جامعه، محسوب می شود.

قاسمی تصریح کرد: با توجه به اینکه فرهنگیان مورد اعتماد و محل رجوع و امین مردم هستند لذا نقش فرهنگیان و معلمان و به طور کلی آموزش و پرورش در حضور حداکثری مردم درانتخابات موثر است.

وی ادامه داد: مشارکت مردم در سیاست در هرشکلی برای اثبات مردم سالاری و دمکراسی لازم و ضروری است و در تمام جوامع ساده ترین شکل مشارکت مردم در رای دادن خلاصه شده است.

وی با یان اینکه فرهنگیان دربرگزاری انتخابات درکنار بصیرت افزایی نقشی پررنگ دارند، اضافه کرد: انتظارقشر فرهنگی از مجلس توجه ویژه به آموزش وپرورش است زیرا تعالی، رشد و توسعه کشور در گروهمین موضوع است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: مطالبه جدی آموزش و پرورش ازمجلس مطالبه همه آحاد فرهنگیان است، زیرا تجربه نشان داده مسیر ترقی تمام جوامع از دل آموزش و پرورش می گذرد.

مشارکت بالای فرهنگیان

استاندار البرزنیز ضمن قدردانی از حضور و مشارکت فرهنگیان البرز درانتخابات ازجمله انتخابات مجلس یازدهم،اظهار داشت:حضور فرهنگیان درعرصه انتخابات در جهات مختلف دارای نمود و اثرا ت مختلفی است.

عزیزاله شهبازی خاطرنشان کرد: درهردوره از انتخابات بیشتر شعبه های اخذ رای در مدارس قرار دارد و بیش از نیمی از دست‌اندرکاران انتخابات در قالب هیات‌های اجرایی و نظارتی را فرهنگیان تشکیل می‌دهند و صندوقی را نمی‌توان در کشور یافت که حداقل یک یا چند فرهنگی جزو عوامل آن نباشند.

وی تصریح کرد: این حجم گسترده در اجرا و نظارت در میان سایر اقشار وجود ندارد و این حضور و نقش پررنگ آنها موجب شده است تا هم جزو افراد با تجربه در اجرا و نظارت باشند.

وی اضافه کرد: این قشر درهمه انتخابات همین حضور و نقش گسترده را دارند و ازاین جهت نیزهم مورد توجه دست‌اندرکاران برگزاری دولت و هم مورد توجه نامزدهای انتخاباتی هستند.

شهبازی ادامه داد: میزان مقبولیت هرنظام سیاسی درداخل و خارج از کشوردر میزان مشارکت است که انتخابات نیز دراصل مظهر مشارکت مردم است.

وی یادآورشد: فرهنگیان استان البرز درمرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی به صحنه آمدند تا بسترمشارکت مردم دراین دوره از انتخابات را نیز فراهم کنند.

استاندار البرزگفت: برگزاری یک انتخابات سالم و منطبق با معیارها و استانداردهای جهانی، فرصت جدیدی برای کشورمان در راستای تعامل بیشتر در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی درعرصه بین‌المللی ایجاد می کند.

استان البرز ۵۰ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته دارد.

استان البرز با ۲ حوزه انتخابیه و ۶ شهرستان ، جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارد که ۱۱۵ نامزد در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به رقابت پرداختند. 

این استان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که در مرحله اول " مهدی عسگری" و " علی حدادی " به ترتیب به عنوان نمایندگان مردم از  حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد و  حوزه انتخابیه طالقان، نظرآباد و ساوجبلاغ به مجلس شورای اسلامی راه یافتند. 

در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس که دارای ۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است رقابت بین " فاطمه آجرلو" و " علیرضا عباسی" به دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی کشانده شد. 

حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد مشمول شرایط قانونی برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرج سه هزارنفر مامور محافظت از صندوق های اخذ رای بودند.  انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  روز جمعه دوم اسفندماه سال ۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =