تکرار اهانت به پیامبر اسلام ریشه در وقایعی خصمانه با ابعاد جهانی دارد

اهواز- ایرنا- امام جمعه موقت اهواز ضمن محکوم کردن اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس و نورانی خاتم پیامبران، گفت: قطعا تکرار این رفتار از سوی غرب، ریشه در وقایع خصمانه‌ای با ابعاد جهانی دارد.

حجت الاسلام میراحمدرضا حاجتی شامگاه پنجشنبه در مراسم محکومیت اهانت به رسول الله (ص) و قرآن کریم در مصلی مهدیه اهواز اظهارداشت: برخی وقایع ریشه‌دار هستند و باید با هوشیاری با آنها برخورد کرد و در افکار عمومی آمادگی لازم وجود داشته باشد.

وی ادامه‌داد: از جمله این وقایع، تکرار اهانت به پیامبر اسلام(ص) است و همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند، این رویه ناشی از کینه و عنادورزی دستگاه سیاسی و فرهنگی غرب با دنیای اسلام است.

امام جمعه موقت اهواز با تاکید بر اینکه این اهانت برای چندمین بار تکرار شده، افزود: سیاست‌های پشت پرده این اقدام، اسلام ستیزی و صهیونیستی است که باید با آن به صورت هوشیارانه برخورد کرد.

وی تحولات اخیر در غرب آسیا (خاورمیانه) و توهین نشریه فرانسوی را مرتبط با یکدیگر دانست و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ این اقدام با هدف منحرف کردن اذهان دولت‌ها و ملت‌های غرب آسیا از تحولات اخیر در منطقه است.

حجت الاسلام حاجتی تصریح‌کرد: لازمه این هوشیاری بصیرت است و جامعه باید آگاه باشد که این دست از حوادث تلخ مانند اهانت به ساحت پیامبر اسلام(ص) یک رویه و سیاست ثابت از سوی نظام سلطه است.

امام جمعه موقت اهواز به گرایش هرچه بیشتر مردم جهان به دین اسلام را عامل نگرانی نظام سلطه عنوان‌کرد و افزود: علاوه بر این نیز قدرت گیری نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش باعث بروز این نگرانی‌ها شده است.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم قطعنامه‌ای با موضوع محکوم کردن اقدام نشریه فرانسوی و همچنین دولت این کشور در پنج بند قرائت شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =