رییس ستاد انتخابات ایلام: تجمع در نزدیکی شعب اخذ رای ممنوع است

ایلام - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: تجمع هواداران نامزدها و رای دهندگان به منظور حفظ امنیت و آرامش در برگزاری انتخابات و نیز رعایت پروتکل های بهداشتی در نزدیکی شعب اخذ رای ممنوعیت قانونی دارد.

محمد نوذری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هواداران نامزدها و رای دهندگان علاوه بر اجتناب از تجمع در محل اخذ رای باید با حفظ فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، دستکش و خودکار شخصی در شعب اخذ رای حاضر شوند.

وی با اشاره به ممنوعیت تبلیغات نامزدها و طرفداران و حامیان آنها، تاکید کرد: نامزدهای انتخابات و هوادارانشان باید از هر گونه فعالیت انتخاباتی و تبلیغی پرهیز کنند.

نوذری افزود: همچنین طرفداران نامزدها در زمان حضور در شعب اخذ رای از همراه داشتن هر گونه آثار یا نماد تبلیغاتی چون عکس، شعار و ترغیب رای دهندگان به انتخاب نامزد مورد نظر خود خودداری کنند.

وی در خصوص شرایط افرادی که می توانند رای دهند، نیز توضیح داد: کسانی که در دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی یعنی دوم اسفندماه ۱۳۹۸ در حوزه های انتخابیه دهلران شرکت کرده و رای داده اند می توانند در دور دوم نیز در همان حوزه رای دهند. 

وی ادامه داد: همچنین افرادی که در انتخابات اسفندماه سال گذشته، در هیچ یک از حوزه های انتخابی شرکت نکرده و رای نداده‌اند، با حضور در این حوزه انتخابیه در انتخابات شرکت کنند و به نامزد مورد نظر خود رای دهند.

رییس ستاد انتخابات استان ایلام اضافه کرد: تمام متولدین تا تاریخ ۲۱ شهریورماه سال ۱۳۶۱ به قبل که ۱۸ سال آنها تمام شده است اجازه شرکت در این انتخابات و رای دادن را دارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام ابراز امیدواری کرد: با همکاری و هم افزایی عوامل اجرایی و نظارتی، همچنین با همراهی نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها و نیز مردم حوزه انتخابیه دهلران شاهد برگزاری انتخاباتی سالم، امن و با مشارکت بالا باشیم.

به گزارش ایرنا، حوزه انتخابیه دهلران در دور قبل انتحابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با ۷۲ درصد مشارکت، بیشترین میزان مشارکت را در سطح کشور داشت.

در حوزه جنوب هیچکدام از نامزدها موفق به اخذ ۲۰ درصد آرای ماخوذه و ورود مستقیم به مجلس نشدند و 2 نامزد به دور دوم راه یافتند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار شد.

استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۲ کرسی آن متعلق به حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی  است و یک کرسی متعلق به حوزه جنوبی شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

در حوزه شمال استان علی‌اکبر بسطامی با ۴۲ هزار و ۲۹۶ رای و سارا فلاحی با ۳۶ هزار و ۹۰۹ حائز بالاترین رای شدند که با تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان، به طور مستقیم به مجلس راه یافتند.

۴۵۱ هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه امسال بودند که این از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در حوزه شمالی و ۱۳۴ هزار نفر نیز مربوط به حوزه جنوبی استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =