۲۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۴۵
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 84034516
۰ نفر

برچسب‌ها

عون از امکان اقدام خرابکارانه در وقوع آتش سوزی در بندر بیروت گفت

تهران-ایرنا- میشل عون رییس ‌جمهوری لبنان پنجشنبه شب درباره وقوع آتش‌سوزی گسترده در بندر بیروت از احتمال انجام اقدام خرابکارانه هدفمند در این باره گفت و بر تحقیقات برای مشخص شدن علت این حادثه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان،‌ عون در نشست شورای عالی دفاع این کشور که برای رسیدگی به موضوع آتش‌سوزی گسترده امروز در بندر بیروت برگزار شد، افزود:‌ ممکن است آتش‌سوزی که امروز رخ داد یک اقدام خرابکارانه هدفمند باشد،‌ یا در نتیجه خطای فنی یا اهمالی و ناآگاهی روی داده باشد.

وی توضیح داد: در هر صورت باید در سریع‌ترین زمان ممکن دلیل این آتش‌سوزی مشخص و عاملان آن محاکمه شوند.

رییس جمهوری لبنان ادامه داد:دیگر پذیرفتنی نیست اشتباهات باعث ایجاد چنین آتش‌سوزی‌هایی شوند به ویژه بعد از آن انفجار مهیبی که در آگوست گذشته رخ داد.

عون تاکید کرد که امروز باید تلاش‌ها را برای مطالعه و بررسی اقدام های لازم متمرکز کنیم تا دیگر چنین اتفاقاتی تکرار نشود. 

وی همچنین از تلاش‌های ارتش و نیروهای دفاع مدنی و تیم اطفای حریق برای کنترل آتش و اطفای آن قدردانی کرد.

منابع لبنانی ساعاتی پیش از وقوع آتش سوزی گسترده در بندر بیروت خبر داد.

بر این اساس ،‌ آتش سوزی در منطقه بازار آزاد بندر بیروت و در انبار حاوی پسماندها و رسوبات روغن ها و لاستیک های خودرو به وقوع پیوست.

این حریق  به دنبال آتش سوزی سه شنبه هفته جاری در بندر بیروت روی داد . این آتش سوزی ها پس از انفجار ۱۴ مرداد گذشته نگرانی شهروندان لبنانی را برانگیخته است که با آتش سوزی در بندر بیروت آغاز شد.

سه‌شنبه ۱۴ مردادماه گذشته در پی وقوع آتش‌ سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش‌زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور آن که حاوی دو هزار و ۷۰۰ تن نیترات آمونیوم بود، رخ داد و به دنبال آن ۱۹۰ نفر کشته و بالغ بر شش هزار و ۵۰۰ نفر زخمی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =