تعامل با دانشگاه‌های مطرح برای تحقق ارتباطات بین‌المللی ضروری است

کاشان- ایرنا- پژوهشگر دانشگاه پرینستون آمریکا گفت: برای تحقق ارتباطات بین‌المللی، تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه‌های مطرح دنیا بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه کاشان، سید حسین موسویان در جمع استادان دانشگاه کاشان، انتخاب این مجموعه به عنوان یکی از ۱۷ دانشگاه مطرح کشور را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: استادان و دانشجویان باید تلاش کنند تا روی موضوع‌های مطرح در سطح ملی، منطقه‌ای و حتی بین‌المللی متمرکز شوند.

وی محیط زیست و آلودگی هوا را از جمله موضوع‌های مهم در سطح ملی برشمرد و افزود: استادان و دانشجویان باید کار کلاس را تبدیل به کتاب کنند و پژوهش‌هایی را که  انجام می‌دهند، برای استفاده در اختیار همگان قرار دهند.

پژوهشگر دانشگاه پرینستون آمریکا با تاکید بر برگزاری سمینارهای داخلی و منطقه‌ای با موضوعات بین‌المللی، بیان کرد: این ارتباطات باید دو جانبه با دیگر کشورها باشد و هر دپارتمانی روی موضوعی در سطح ملی یا منطقه‌ای و  بین‌المللی متمرکز شوند.

وی طرح خواهرخواندگی یا برادر خواندگی با دانشگاه های مختلف دنیا را از دیگر موارد در ارتقای دانشگاه‌ها برشمرد و گفت: این ارتباط علمی هرچه بیشتر گسترش یابد، ابعاد عملیاتی آن را را بهتر می‌توان شاهد بود.

موسویان با اشاره به لزوم توجه به تامین بودجه طرح‌های تحقیقاتی از سوی بخش خصوصی اضافه کرد: مطالعات مورد نیاز دولت و بخش خصوصی منجمله در بخش صنایع را باید با ارتباط هر چه بیشتر ارتقا بخشید.

وی همچنین به اهمیت تبادل استاد و دانشجو از طریق فضای مجازی در نتیجه شرایط شیوع ویروس کرونا در جهان اشاره کرد و افزود: امیدواریم دانشگاه کاشان سطح علمی خود را به گونه‌ای ارتقا بخشد تا بتواند در سطح بین‌المللی جایگاه شاخصی را به دست آورد.

تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه کاشان با سید حسین موسویان با هدف ارتقای سطح آموزشی، پژوهشی، فناوری و توسعه دیپلماسی علمی و حرکت از مرزهای دانش در ادامه این نشست به امضا رسید که شامل راهنمایی و مشاوره پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان، انتشار مقالات علمی پژوهشی و انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی به نام دانشگاه، تدریس یا همکاری در تدریس در مقاطع تحصیلی، ارایه مشاوره علمی و راهبردی در راستای ارتقای دانشگاه کاشان در سطح بین‌المللی و سایر فعالیت‌های تخصصی مورد نیاز بود.

پیش از شیوع ویروس کرونا نزدیک به ۹ هزار نفر دانشجو در ۲۰۰ رشته گرایش در ۱۱ دانشکده و ۱۲ پژوهشکده دانشگاه کاشان به تحصیل اشتغال داشتند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =