کادر بهداشت و درمان نیازمند حمایت بیشتر دستگاه قضا است

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: حمایت بیشتر از کادر بهداشت و درمان در خصوص رسیدگی به جرائم و تخلفات حوزه پزشکی یکی از مهمترین مطالبات صنفی این حوزه است.

مجید شیرانی عصر پنجشنبه در نشست شورای اداری این استان که با حضور رییس قوه قضاییه برگزار شد، افزود: در خصوص رسیدگی به جرائم و تخلفات در حوزه پزشکی و درمان، گلایه‌هایی از سوی فعالان این عرصه وجود دارد و انتظار می‌رود همانطور که رییس دستگاه قضا با اقدام قاطع در حوزه‌های مبارزه با فساد و تبعیض امید را به مردم هدیه دادند این امید را هم در دل کادر پزشکی ایجاد کنند.

وی ادامه داد: در همین راستا درخواست می‌شود تا با تشکیل کارگروهی ،دغدغه‌ها و صحبت‌های هر دو طرف شاکیان و کادر بهداشت و درمان شنیده شود تا تصمیم درستی در این خصوص گرفته شود.

وی در خصوص دعاویی که بر علیه دستگاه‌های اجرایی مطرح می شود نیز، تدبیری برای دفاع از حقوق بیت‌المال را خواستار شد و گفت: ادارات حقوقی دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانند به خوبی در مراجع قضایی از حقوق دستگاه خود دفاع کنند و رای به نفع فرد شاکی صادر می‌شود و این برای دستگاه‌هایی نظیر دانشگاه علوم پزشکی که دارای بودجه اختصاصی هستند، ضایعه به شمار می‌رود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری افزود: با محکومیت مالی دستگاه‌های اجرایی در محاکم قضایی بخشی از اعتباری که باید در جهت خدمت به فعالان این عرصه هزینه شود، ضایع می‎شود که نیاز است در این خصوص نیز تدبیری اندیشیده شود.

شیرانی در ادامه به نحوه مدیریت این استان در خصوص شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: در چهار ماه ابتدایی شیوع ویروس کرونا درصد مرگ و میر ناشی از این ویروس در چهارمحال و بختیاری زیر ۵۰ درصد در مقایسه با میانگین کشوری بود.

وی تصریح کرد: هرچند در موج دوم این بیماری جزو استان‌های گرفتار بودیم اما با هماهنگی بین‌بخشی، تصمیم‌گیری سریع و استفاده از ظرفیت‌ها تلاش شده وضعیت استان به نحو مطلوبی مدیریت شود.

وی، اختصاص بالگرد امداد هوایی و جذب ۷۰ نیروی متخصص و فوق تخصص با اولویت مناطق محروم را به عنوان ۲ خبر خوش اعلام کرد و افزود: با جذب این نیروها در هیچ رشته و تخصصی با کمبود جدی مواجه نخواهیم شد.

به گزارش ایرنا، رییس قوه قضاییه در سفر یکروزه خود به استان چهارمحال وبختیاری در نشست مسوولان قضایی استان ،نشست با کشاورزان و دامداران و همچنین شورای اداری شرکت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =