۲۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۴
کد خبرنگار: 1238
کد خبر: 84034487
۰ نفر

برچسب‌ها

سارقان بار کامیون‌های کالا در مرز شلمچه دستگیر شدند

آبادان - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی خرمشهر گفت: سارقان بار کامیون های حامل کالای صادراتی در مرز شلمچه دستگیر شدند.

سرهنگ همت‌علی ترکارانی پنجشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دنبال انتشار ویدیوی سرقت کالا از کامیون‌های حامل کالای صادراتی در بارانداز شلمچه موضوع بلافاصله پیگیری و پس از آن ۲ نفر از سارقان توسط نیروی انتظامی و سه نفر  توسط مرزبانی دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه کامیون‌های حامل کالای صادراتی برای جا به جایی کالا در بارانداز شلمچه متوقف هستند سارقان از این موضوع سوء استفاده کرده و اقدام به سرقت می‌کنند.

سرهنگ ترکارانی، ادامه داد: با توجه به اینکه بارانداز در حوزه نیروی انتظامی نیست و در حوزه مرزبانی و حراست سازمان منطقه آزاد اروند میباشد لذا کنترل این گونه افراد با حراست مربوطه است.

به گزارش ایرنا مرز شلمچه روزانه بیش از ۲۰۰ دستگاه کامیون حامل انواع کالای صادراتی تولید داخل و ۱۵۰ کامیون عراقی در بارانداز مرزی شلمچه برای تخلیه و بارگیری کالا تردد دارند.

در سال‌های گذشته با توجه به رونق صادرات روزانه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ کامیون کالای صادراتی در بارانداز شلمچه تردد دارند و یکهزار و ۵۰۰ نفر نیروی خدماتی در این بارانداز اقدام به جابه جایی کالا از کامیون های ایرانی به کامیون های عراقی می کردند و با کاهش صادرات نیروهای خدماتی بیکار شدند.

مرز شلمچه در فاصله ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۵ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =