۲۰ شهریور ۱۳۹۹، ۲۱:۳۶
کد خبرنگار: 1287
کد خبر: 84034483
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

چهارمحال و بختیاری رتبه نخست پرورش ماهی سردآبی را دارد

شهرکرد-ایرنا-رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال وبختیاری گفت: این استان در حوزه تولید ماهی سردآبی و بادام مامایی رتبه نخست کشور را کسب کرده است.

علی شهریارپور  روز پنچشنبه در  جلسه شورای اداری استان که با حضور رییس قوه قضاییه برگزار شد، به ظرفیت‌های طبیعی استان و آب و هوای پاک اشاره کرد و افزود: ایجاد دهکده سلامت، فراهم کردن زمینه‌های مساعد برای پرورش ماهیان سردابی ، پرورش ماهی در قفس و بادام آبی و توسعه کشت  گیاهان دارویی ،داروهای گیاهی گل محمدی و انرژی های تجدید پذیر باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت:این استان در ایجاد سیستم آبیاری نوین رتبه دوم کشور را کسب کرده است‌.

شهریارپور افزود:در استان ۲۹ شهرک صنعتی با زیرساختهای لازم فعال است و یک درصد فولاد کشور و ۱.۵درصد سیمان کشور در این استان تولید می‌شود.

به گفته وی، ۸۵درصد خوراک آبزیان کشور در این استان تولید می‌شود و بزرگترین تولیدکننده در زمینه لوازم خانگی چادر مشکی در کشور است.

وی به محدودیت‌های عمده در زمینه تامین منابع مالی در استان برای اجرای طرحهای مختلف اشاره کرد و گفت: برای تامین اعتبار و منابع مالی اقدامات خوبی انجام شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، راه‌اندازی دادگاه و شعبه ویژه رسیدگی به واحدهای تولیدی و صنعتی در استان ضروری است و با اشاره به وضعیت اقتصادی استان افزود: تشکیل کمیسیون مشترک حل اختلاف استان و کمیسیون حمایت قضایی از طرح‌های تولیدی در استان ضروری است.

وی با اشاره به ظرفیت و توانایی‌های استان در حوزهای مختلف به خصوص در حوزه گردشگری، فرهنگی، تفریحی گفت:این استان دارای ظرفیت‌های مناسب و چشمه‌های متعدد و فراوان است.

شهریارپور اظهار داشت: توجه ویژه به ظرفیت‌های استان و تولیدات صنعتی به ویژه در صنایع تبدیلی و تکمیلی یک اولویت برای توسعه همه جانبه استان است.

 رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی و بودجه چهارمحال و بختیاری گفت: در سال‌جاری یکهزار و ۴۳۷میلیارد تومان معادل ۱.۸۶ درصد اعتبارات استانهای کشور و ۱۴۶میلیارد تومان معادل ۱.۱۴ درصد اعتبارات تملک دارایی به استان اختصاص داده شده است.

وی اظهار داشت: امسال ۵۸ میلیارد تومان تسهیلات برای ۶هزار و ۸۶۸نفر پرداخت شده است.

وی به اقتصاد مقاومتی به عنوان یک برنامه در راستای محرمیت زدایی اشاره کرد وگفت: در 2 سال اخیر یک هزار و ۱۵۵ میلیارد اعتباربه این حوزه اختصاص داده شد.

به گزارش ایرنا، رییس قوه قضاییه در سفر یکروزه به استان چهارمحال وبختیاری در جلسه شورای قضایی، نشست با کشاورزان و شورای اداری شرکت و با مردم روستای شیخ شبان نیز دیدار داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha