الکاظمی از گذرگاه مرزی زاخو در اقلیم کردستان عراق دیدن کرد

بغداد - ایرنا - «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عصر پنجشنبه در بازدید از گذرگاه مرزی «ابراهیم خلیل» در منطقه «زاخو» اقلیم کردستان عراق در جریان روند فعالیت این گذرگاه مرزی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا از وبگاه عراقی «میدل ایست نیوز»، الکاظمی  در بازدید از این گذرگاه مرزی استان دهوک در اقلیم کردستان عراق وضعیت انتقال کالا را بررسی کرد.

نخست وزیر عراق در این دیدار همچنین روند فعالیت و نظارت های گمرکی و مالیاتی در گذرگاه مرزی ابراهیم خلیل را بررسی و تاکید کرد بازدید وی از اقلیم کردستان عراق در چارچوب تلاش برای هم افزایی میان اربیل و دولت مرکزی بغداد است.

وی گفت که بخشی از این همکاری های مشترک به گذرگاه‌های مرزی مربوط می‌شود. 

الکاظمی با بیان اینکه در اربیل شاهد فضای سازنده برای مناسبات بوده است، تاکید کرد که این موضوع خدمت به عراق  و ملت خواهد بود.

او بر ضرورت توسعه گذرگاه مرزی ابراهیم خلیل تاکید کرد و افزود به زودی طرف های ذیربط در اربیل و بغداد نشست های خود را برای هماهنگی و رسیدن به وضعیت تفاهم که به سود شهروندان عراق خواهد بود از سر خواهند گرفت.

الکاظمی یکی از اولویت‌های دولت خود را تسهیل مبادلات تجاری و رفع موانع در برابر گسترش مبادلات تجاری عراق دانست و گفت که این کار موجب شکوفایی اقتصاد کشور خواهد شد.

نخست وزیر عراق همچنین از اردوگاه آوارگان «قادیا» در منطقه زاخو بازدید و تاکید کرد که دولت از همه امکانات خود برای بازگشت آوارگان به سکونت‌گاه‌های خود استفاده خواهد کرد.

الکاظمی صبح پنجشنبه برای دیدار و گفت‌وگو با مقام های محلی اقلیم کردستان عراق به اربیل سفر کرد.

وی پیش از این با «مسعود بارزانی» رهبر حزب دمکرات کردستان عراق و «مسرور بارزانی» نخست وزیر اقلیم دیدار و گفت‌وگو کرده بود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =