کلاس‌های دانشگاه کرمان به شیوه الکترونیکی دایر می‌شود

کرمان - ایرنا - معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دستورالعمل نحوه برگزاری کلاس‌های نیمسال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ این دانشگاه، در دوران شیوع ویروس کرونا را اعلام کرد و گفت: کلاس‌ها از روز ۲۲ شهریورماه به شیوع الکترونیکی دایر می‌شود.

به گزارش ایرنا، مریم احتشام زاده شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی همکاران و قدردانی از تمامی اعضای هیأت علمی که در طول تابستان ۱۳۹۹ نیز از هیچ کوششی جهت پیشبرد امور دانشجویان دریغ نکردند، افزود: کلاس‌های نیم‌سال نخست سال تحصیلی جاری در سامانه‌های دانشگاه شهید باهنر کرمان قابل برگزاری است.

وی اظهار داشت: سامانه کلاس مجازی با ظرفیت تقریبی چهار هزار کاربر همزمان که بر پایه آخرین نسخه نرم افزار Adobe Connect و روی سرورهایی خارج از دانشگاه تهیه شده است.

وی ادامه داد: این سامانه در طی هفته آینده برای استفاده همکاران آماده و تمامی اطلاعات نیم‌سال ازجمله دانشجویان هر درس، ساعت تشکیل کلاس در آن قرار دارد و برای آشنایی کامل با نرم افزار یاد شده، فیلم‌های آموزشی در وب سایت گروه آموزش‌های آزاد مجازی دانشگاه بارگذاری شده است و استادان دانشگاه پس از نصب صحیح، از سرعت اینترنت، عملکرد سخت افزار و نرم افزاری و سایر تجهیزات آموزش الکترونیکی اطمینان حاصل کنند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: برای برگزاری کلاس‌های برخط علاوه بر سامانه کلاس مجازی فوق، سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی دانشگاه lms.uk.ac.ir نیز همانند ترم گذشته جهت برگزاری کلاس‌های برخط و برون‌خط، آزمون و تمرین همزمان از روز ۲۲ شهریور ۹۹ در اختیار همکاران قرار دارد و فهرست فیلم‌های آموزشی از طریق لینک معرفی ماژول‌های سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی در دسترس است.

احتشام زاده با اشاره به سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه elearn.uk.ac.ir که توسط واحد انفورماتیک دانشگاه طراحی شده تصریح کرد: این سامانه نیز جهت برگزاری کلاس‌های برخط بر پایه نرم افزار Adobe Connect در حال طی مراحل نهایی بوده و پس از حذف و اضافه و پایان ثبت نام، قابلیت بهره‌برداری دارد.

وی در خصوص سامانه‌های برگزاری کلاس‌ها به روش برون خط گفت: سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی و پیشخوان دانشگاه، با بروز رسانی جهت برگزاری کلاس‌های برون خط قابل دسترس است و برای بارگذاری پیوست و تمرین پس از حذف و اضافه و نهایی شدن فهرست دانشجویان ثبت نامی هر درس در اختیار همکاران قرار می‌گیرد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید باهنر کرمان خاطر تاکید کرد: توصیه می‌­شود که استادان فقط در سامانه­‌های معرفی شده، اقدام به برگزاری هرگونه فعالیت آموزشی نمایند و از برگزاری کلاس در پیام‌رسان‌ها و سایر سامانه‌ها جداً پرهیز نمایند و از استادان درخواست می‌گردد که فقط در بازه‌های زمانی تعریف شده در سامانه جامع آموزشی دانشگاه edu.uk.ac.ir و به‌موقع اقدام به برگزاری کلاس برخط کنند.

وی افزود: گزارش برگزاری کلاس‌های برخط به‌صورت هفتگی تهیه و با برنامه هفتگی موجود در سامانه edu.uk.ac.ir تطبیق داده خواهد شد تا اختلالی در برگزاری سایر کلاس‌ها ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه اقدام مدرسان برای ایجاد راه ارتباطی سریع و مؤثر (ایمیل یا پیام رسان یا استفاده از افزونه اخبار در lms.uk.ac.ir با دانشجویان هر درس و اعلام آن به مدیر گروه مورد تأکید قرار دارد گفت: گزارش شماره ۱۱۸ سامانه جامع آموزشی دانشگاه edu.uk.ac.ir جهت اطلاع از فهرست دانشجویان هر درس در دسترس مدرسان است.

وی بیان داشت: همچنین ایجاد فرم خوداظهاری تشکیل کلاس‌ها به صورت هفتگی توسط مدرسان در سامانه جامع آموزشی دانشگاه edu.uk.ac.ir در حال طی مراحل نهایی است که به زودی به اطلاع همکاران می‌رسد.

احتشام زاده گفت: نحوه ارتباط استادان هر دانشکده با کارشناسان پشتیبان آموزش الکترونیکی به‌زودی اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در طول ترم با پشتیبانان ارتباط مؤثری برقرار و از راهنمایی آنان استفاده شود گفت: پشتیبانی دانشجویان نیز همانند نیمسال گذشته توسط حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در حال برنامه‌ریزی نهایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =