اتکا به آمریکا یعنی تحمیل خسارت سنگین بر جامعه

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: هرگونه مذاکره و اتکا به آمریکا بدون شک خسارت‌های سنگینی به دنبال خواهد داشت چرا که بحث سنخیت با دین و ولایت در آن مطرح است.

آیت الله عبدالکریم عابدینی عصر پنجشنبه همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به آیه ۱۱۱ سوره هود که از انسان می‌خواهد به ظالم و ستمکار تکیه ندهد، اظهار کرد: از صادقین فاصله نگیرید و به ستمکاران نپیوندید که اگر این کار را کنید حیثیت، آبرو، شرف و انسانیت شما در آتش تکیه گاه نامعلوم می‌سوزد.

وی ادامه داد: نمونه بارز این آیه، صدام حسین بود که به آمریکا و اروپا تکیه داشت و این کشورها باهم، او و حیثیت، شرف و آبرویش را به آتش کشیدند.

به گفته امام جمعه قزوین، کرامت، شالوده شخصیت انسان است و پیامبر اکرم (ص) با وصف کریم بودن، قرآن را به همه انسان‌ها هدیه داده است.

وی با بیان اینکه دین برای برخی ابزار دنیوی است، تصریح کرد: این گونه افراد از دین برای دنیا بهره برده، سفره آنها با دین تامین می‌شود و عزت، آبرو و احترام مردم را از دین به دست آورده و در واقع این افراد از دین حمایت نمی‌کنند، بلکه برای امور دنیا از آن بهره می‌برند.

سردار سلیمانی و شهدا، نمونه انسان با کرامت هستند

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: قرآن، کتاب کرامت است و اگر از انبیا و سنت، اخلاق و رفتار آنها بهره نبرید و دغدغه‌هایتان آیات قرآنی نباشد، کرامت نمی‌یابید و نشانی کرامت، انبیا، کتاب آسمانی و آموزه‌های دینی هستند. 

امام جمعه قزوین اضافه کرد: شخصیت‌های بزرگی برای مفهوم کرامت وجود داشته‌اند که شهید بابایی، سردار سلیمانی و شهدا از این شخصیت‌ها به شمار رفته و کرامت را برای ما تفسیر کردند.

وی، اساس تعالی حوزه‌های علمیه را قرآن دانست و اظهار داشت: هر کتابی در حوزه خوانده می‌شود برای درک مبانی فقهی، مفاهیم استدلالی و اعتقادی قرآن است و هر کاری می‌کنیم باید برای درک مفاهیم این کتاب آسمانی و انس با آن باید باشد و در این میان هرچه انسان‌ها پاکتر باشند به اندازه پاکی خود قرآن را می‌فهمند.

توهین کنندگان، جاهلان دوران جاهلیت هستند

آیت‌الله عابدینی با اشاره به هتک حرمت روزنامه فرانسوی به پیامبر اعظم (ص)، گفت: اهانت به ساحت پیامبر اکرم (ص) را محکوم می‌کنیم و در عین حال نیز از این دشمنان تعجب نمی‌کنیم چرا که این توهین کنندگان همان جاهلان دوران جاهلیت هستند که از فرهنگ بویی نبرده و از استدلال و منطق بی‌بهره‌اند و اگر توان استدلال داشتند، دست به اهانت و توهین نمی‌زدند.

وی ادامه داد: کسی که به توهین روی می‌آورد دستش از برهان، منطق و استدلال خالی است و از طرفی این دشمنان عصبانی هستند زیرا منطق پیامبر گرامی اسلام (ص) در حال فتح اروپاست و این فتح قرآن و پیامبر، فتح القلوب است و قلب‌های اهل عالم را جذب می‌کند و امیدواریم پاسخ دندانشکنی از سوی خداوند، پیامبر اکرم (ص) و قرآن کریم دریافت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =