آمریکا چهار نفر را با ادعای دخالت در انتخابات این کشور تحریم کرد

تهران- ایرنا- وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد چهار فرد مرتبط با روسیه را به دلیل آنچه تلاش برای دخالت در انتخابات این کشور گفته شد، به فهرست تحریم‌ها افزوده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه‌شب در بیانیه‌ای اعلام کرد سه فرد روسی را به همراه «آندری لئونیدوویچ درکاچ» نماینده پارلمان اوکراین و از مقام‌های ارشد پیشین دولتی این کشور را به اتهام مشارکت در تلاش ادعایی روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده تحریم کرده است.

پیشتر گروهی از سناتورهای دموکرات از استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا خواسته بودندبه خاطر قصد روسیه برای مداخله در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا، تحریم هایی را علیه این کشور وضع کند. 

 انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم ماه نوامبر (13 آبان‌ماه) برگزار می‌شود و دونالد ترامپ رییس جمهوری کنونی با جو بایدن نامزد دموکرات‌ها رقابت می‌کند. 

برخی نهادهای اطلاعاتی آمریکا در گزارش‌های خود مدعی شدند که روسیه به همراه چین و ایران تلاش‌هایی را برای دخالت یا اثرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری این کشور ترتیب داده‌اند.

بیل اوانینا» مدیر مرکز ملی ضدتروریسم و امنیت جمعه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که چین، ترامپ را «غیرقابل پیش‌بینی» می‌داند و امیدوار است وی در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر پیروز نشود.

وی همچنین ادعا کرد که روسیه تلاش می‌کند تا بایدن نامزد حزب دموکرات را بدنام کند؛ زیرا مسکو وی را بخشی از «تشکیلات» ضدروس در آمریکا می‌داند.

اوانینا با تکرار ادعاهایی علیه ایران نیز گفت که این کشور به دنبال تضعیف نهادهای دموکرات آمریکا و ترامپ است و احتمالاً تلاش‌های این کشور بر کارزارهای آنلاین متمرکز خواهد بود.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =